,

Sülükle Varis Tedavisi Mümkün Mü?

Sülükle Varis Tedavisi Mümkün Mü?

Sülükle Varis Tedavisi Mümkün Mü? Özellikle kadınların en büyük sorunlarından biri olan varis sorununun tedavi yöntemleri oldukça çeşitlidir. Fakat bu tedavi yöntemlerinden hiçbiri kesin sonuçlar vermemekle birlikte varislerin tamamıyla ortadan kaldırılmasını sağlamazlar. Varis tedavisinin en doğal yollarından biri de sülükle varis tedavisi olarak bilinmektedir. Sülük ile tedavi oldukça akıldışı gelebilir fakat yapılan araştırmalar sonucunda sülüklerin varis tedavisinde kesin sonuçlara ulaşabilmek üzere en doğal yol olduğu kanısına varılmıştır. Toplumlardaki en büyük hata, yaygın olan ve kalıtsal olabilecek hastalıklar hakkında yeterli bilgiye sahip olmamaktır. Bu denli yaygın görülen hastalıklar hakkında bilgi sahibi olmanız tedavi sürecini büyük oranda hızlandıracak bir durum olacaktır.

Bilimsel yönden bakıldığında sülükle varis tedavisi hakkında kesin bir sonuca varılmamıştır ve sülükle varislerin tedavi edilemeyeceği düşünülmektedir. Fakat son yıllarda yapılan araştırma sonrasında sülükle varis tedavisi konusu tekrardan gündemdeki yerini almıştır. Bu konu hakkında herhangi bir çözüm önerisinde bulunmadan önce hastalığın yapısı tam anlamıyla bilinmelidir. Yapısal hastalıklardan biri olan varis hastalığı;  ayakta çok fazla duranlar , fazla kiloya sahip insanlar , yoğun stres altında olan bireyler , aile bireylerinin herhangi birinde varis rahatsızlığı olan bireyler ve hamilelerde görülmektedir. Toplardamarlarda bulunan kapakçıkların bozulması durumunda varisler meydana gelmektedir. İlk varis ameliyatı 1903 yılının Ocak ayında gerçekleştirilmiştir. Oldukça basit bir prensip doğrultusunda hareket edilerek yapılan bu ameliyat, kesin çözümlere varılabilmesi üzere yeterli olmamıştır.

Sülükle Varis Tedavisi Mümkün Mü?

Sülük Tedavisi Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Sülükle Varis Tedavisi Mümkün Mü ? işleminde olduğu gibi daha birçok hastalığın tedavisinde de sülükle tedavi yöntemine başvurulmaktadır. Atardamar ve Toplardamar hastalıkları başta olmak üzere; cinsel gücü arttırmak, romatizma ağrılarından kurtulmak , üreme organı rahatsızlıkları , kısırlık , yumurtalıklarda kist oluşumu, egzama , sedef , göz tansiyonu  , felç , tiroit , astım , sivilce , çeşitli enfeksiyonlar , migren , reflü gibi hastalıkların tedavilerinde sülüklerin kullanıldıkları bilinmektedir. Yılda bir defa yapılan sülük tedavileri, o yıl içerisinde gerçekleşebilecek hastalıkların şiddetini azaltacaktır. Bir hastada kullanılan sülükler kesinlikle başka hastalarda kullanılmamalı ve imha edilmelidir.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%