,

2017 Tesettür Modası Nedir?

2017 Tesettür Modası Nedir?

2017 Tesettür Modası Nedir? | 2017 tesettür modası Sonbahar-Kış kreasyonlarının sergilenmesi ile belirlenmiş oldu. Tesettür giyimde fular yakalar, tesettür giyim ile vintage akımını harmanlamayı amaçlıyor. Kalın krep kumaştan yapılan fular yakalı ürünler sezonun en sık tercih edeilecek ürünleri olacağa benziyorlar. Kapitone kumaşlar da 2017 sezonunda tesettür giyimde sıkça kullanılacak olan kumaş çeşitleridir. Kapitone kumaşlarda çift renk modası geçtiğimiz sezonlarda olduğu gibi bu sezonda da oldukça modadır.Kapitone kumaşlardan yapılan kaban modellerinin de bu sezon ön planda olacağı düşünülmektedir. Bu sezon tesettür modasında floral desenlerin sıklıkla kullanıldığını görmekteyiz. Çiçek dürbünü adı verilen desen bu sene birçok tasarımda karşımıza çıkacak bir desendir. Çiçek desenleri yaz aylarında kullanılabildikleri gibi sonbahar ve kış ayları kreasyonlarında da kolaylıkla kullanılabilmektedirler.

2017 tesettür modası jakarlı kumaşların sıkça kullanıldığı trendlerden biri olacaktır. Her sene tesettür modasında yer alan jakarlı kumaşlar sıklıkla ceket ve eteklerde kullanılmakta olan kumaşlardır. Kürk yaka ve kolların montlar ile buluştuğu tasarımlar da 2017 tesettür modasında karşımıza çıkacak olan mont tipleri olacaktır. Tesettür modasında bu yılın en çok kullanılacak olan mont tiplerinden biri olacak olan kürk yaka ve kollara sahip montlar, oldukça estetik bir görüntüye sahiptirler. Asker tarzı, haki yeşili montlar ve bu montlar üzerinde kullanılan çiçek desenleri de tesettür giyim tarzının 2017 sezonunda bulunması muhtemel olan ürünlerdir.

2017 Tesettür Modası Nedir?

Tesettür Giyimde Sonbahar-Kış Modası

Tesettür giyimde Sonbahar-Kış modasında sade çizgiler ve rahatlığın ön planda tutulduğu görülmektedir. Tesettür giyim renkleri ise sonbahar ve kışın özelliklerine göre tasarlanmış olan renklerdir. Bunun yanı sıra metal aksesuarlar kullanılarak zenginleştirilmiş olan bot ve çizmeler de uzun pardösüleriniz altına giyebileceğiniz ürünler olacaklardır. 2017 sezonu ceket ve mantolarında kemer detayı göze çarpmaktadır. Kemer detayına sahip olan montlarınız ile kullandığınız aksesuarlar konusunda hassas davranmanız gerekmektedir. Başörtünüz ve kıyafetleriniz arasında yakalayacağınız uyum oldukça önemlidir. Sezonun moda olan ürünleri arasında püsküllü ürünler de bulunmaktadır. Vintage bir görüntünün yakalanması durumu 2017 sezonunda oldukça mümkündür. 70’li yıllara dönüş olarak nitelendirilen 2017 tesettür modası, muhafazakar giyim tarzını tercih eden bayanlara daha modern bir görünüm vaat ediyor.


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%