,

Açıklamalı Örgü Çanta Modeli

Açıklamalı Örgü Çanta Modeli

Açıklamalı Örgü Çanta Modeli | Çeşit çeşit marka arasından seçim yapmak ve elbisenizle kombin derdinden bıktıysanız Açıklamalı Örgü Çanta Modelleri ile kendinize bir çıkış yolu bulabilirsiniz. Örgü Çanta Modelleri ile istediğiniz renk ve tasarımda istediğiniz elbiseyle kullanabilirsiniz. Böylece gittiğiniz ortamlarda farkınızı gösterebilirsiniz.

Açıklamalı Örgü Çanta Modeli

Kolay El Örgüsü Çanta Yapılışı

Sekiz ya da dokuz numaralı şiş kullanacaksınız. Bu yüzden bu şişlerde rahatça kullanacağınız ipleri kullanın. Zaten çantanın içinde taşıyacağını eşyaları da düşünürseniz daha kalın ip kullanmak daha avantajlı olacaktır. Ya da katlamalı ipleri kullanabilirsiniz.

  • Kendi el ölçünüze göre kırk ya da elli ilmekle başlayın.
  • Kırk ya da kırk dört sıra haraşo örün. Bu şekilde bitirdiğinizde dikdörtgen bir örgü olmalı.
  • Çantanızın kenarında süs ya da fırfır isterseniz aynı rengin daha ince olan iplerini kullanabilirsiniz.
  • Ya da üç numara şiş ile çantanın kenarından ilmek atın, ilk sıra düz örün. Sonraki sıralarda sırasıyla bir düz, bir arttırın ve bir sıra lastikli, bir ters ve bir düz örerek fırfırınızı bitirin.
  • Kenarlarını ve fermuarını dikin. Hazır çanta kulplarını kullanabilirsiniz.

Dilerseniz laptop ya da kitaplarınızı taşımak için de örgü kılıflar yapabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız kılıflar için de aynı yolu takip edebilirsiniz. Kullanacağınız ipin daha yumuşak olmasına dikkat edin. Ancak ilmek sayısı ve uzunluğu kullanacağınız cihaza göre ölçerek yapmalısınız.

Dikdörtgen bir bez örmeniz gerek. Bunu katlayacağınızı düşünürseniz daha uzun olması gerektiğini anlarsınız. Bazı modellerde kılıfta lastikli kısımlar olabilir. İsterseniz kılıflarınıza cepler de yapabilirsiniz. Bunun için cep yapmak istediğiniz kısma üç numara şiş ile ilmek atabilirsiniz ve daha sonra cebi örebilirsiniz.

El örgüsü sırt çantaları, makyaj çantaları ya da el çantaları giderek daha da yaygın hale geliyor. Özellikle vintage modasında oldukça çok sevildi. Aslında örmesinin kolay ve basit oluşu ile ve çok uygun bir maliyete sahip oluşu ile de oldukça çok sevildi. Bu sayede sıkılırsanız söküp başka bir şey için iplerini kullanabilirsiniz ya da başka bir çanta yapabilirsiniz. Açıklamalı Örgü Çanta Modellerinin hayal gücünüz ve yeteneğinizle sınırlı olduğunu unutmayın.


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%