,

Açıklamalı Tığ İşi Patik Modelleri

Açıklamalı Tığ İşi Patik Modelleri

Açıklamalı Tığ İşi Patik Modelleri | Tığ yardımıyla örülebilecek en kolay şeylerden biri olan patikler çok fazla modele sahiptir. Hem çocuklar için hem de yetişkinler için ayrı model seçeneklerini bulabilirsiniz. Bunun için küçük bir internet araştırması yapmanız da yeterli olacaktır. Açıklamalı tığ işi patik modellerinden beğendiğinizi seçerek uygulamalı olarak evinizde denemeniz mümkündür. Üstelik patik denemenin size çok fazla vakit kaybettirmeyeceğini de söyleyebiliriz.

Patik yerine çetik de kullanılan bu örmesi kolay ürünler sadece tığ ile değil şişle de yapılır. Sadece ikisinin model anlamında kullanımı farklı olabilir. Şişle ördüğünüz bir patiğin üzerine sonradan tığ işiyle süsleme de yapabilirsiniz. Bu seçim tamamen size kalmıştır. Bilmeniz gereken tığ işinin ve şişin kullanım alanlarıdır. Sadece patik değil, yelek, kazak, ceket elbise, atkı, bere, eldiven, yatak örtüsü gibi onlarca ürünü örmek de mümkündür.

Açıklamalı Tığ İşi Patik Modelleri

Tığ Patikle Şiş Patiğin Farkları Nelerdir?

  • Tığ patik örüyorsanız bu ayağı çok daha saran bir patik olacaktır. Çünkü tığ daha sert bir örgü modeli ortaya koyar bu da ayağı daha fazla sarmasına, bollaşmamasına sebep olur.
  • Şiş patik modeli ördüğünüz zaman bu daha bol duracaktır ve ayağınızda bollaşabilir. Daha rahat olacağından şiş patiği tercih edebilirsiniz ama ayağınızda sabit kalması için tercihiniz tığ olacaktır.
  • eğer gördüğünüz bir patik modeli ayakabı gibiyse ve ayağı sararak daha diri diri duruyorsa bunu yapabileceğiniz yöntem tığ olmalıdır. Daha diri bir görüntü veren şiş değil tığ örgülerdir.
  • Patiğinizin kalın olmasını istiyorsanız ve ayağınızı sıcak tutması çok önemliyse, ya da bunu bie bebeğe, bir yaşlıya örüyorsanız o zaman kesinlikle yün patikleri tercih edin ve şişle örün. Bunlarda daha fazla kalın ip kullanabileceksiniz ve doğal olarak ısıtması da daha elverişli olacak.
  • Tabanı sert olsun istiyorsanız bunu ancak tığ örgüyle sağlarsınız. Bunun için yapılan modeller de vardır. Bazı tığ işleri çok sert durduğu için patik tabanlarına yapılır.
  • Açıklamalı tığ işi patik modellerinden kendinize en uygununu seçerek amacına yönelin ve hangi yöntemle örmenizin daha doğru olacağına karar verin.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%