,

Ara Danteli Örnekleri

Ara Danteli Örnekleri

Ara Danteli Örnekleri | Dantel geçmişten şimdiye kadar olan zamanda kullanılmaya devam ediyor. Evimizde birçok yerde kullandığımız danteller salondan odalara kadar her yere yakışmaktadır. En yeni modellerin hayata geçmesiyle ve yeni kullanım yerleri ile dantele ihtiyaç halen devam ediyor. Havlu kenarından yatak örtüsüne kadar çok yakışan danteller çarşaf kenarlarına da yapılıyor. Kız çeyizleri için ve sünnet yatakları için Ara Danteli Örnekleri için tarifimize bakabilirsiniz. Dantelin artık kullanılmadığını ve çeyizlere konmadığını düşünen genç bayanlar etrafına biraz baktıklarında eskiye dönüşün başladığını Dantellerde Ara Örnekleri göreceklerdir. İçine emeğinizi ve sevginizi kattığınız ve yaptıkça zevk aldığınız dantel modellerini çarşafınızda kullanmayı deneyin. Bembeyaz bir çarşaf ucuna dantel koyarak kullanabilir ve estetik duruşunu hissedebilirsiniz.

Ara Danteli Örnekleri

Ara Danteli Nasıl Yapılır?

  • Halkalı motifle yapılacak olan modelde orta kısmı için normal yuvarlak dantel modeli yapar gibi başlıyoruz. İstediğiniz büyüklükte yapacağınız motifle dantel örneğini uygulayabilirsiniz.
  • Orta kısım bitince kenarlarına yuvarlak aparatlar için trabzanlar yapıyorsunuz.
  • Ara dantelinizi motifler halinde yapabilir sonra birleştirme yapabilirsiniz. İsterseniz çiçek desenleri verebilirsiniz. Motifleri yan yana olacak şekilde kullanacağınız yere uygun büyüklükte yapmanız gerekiyor.
  • Orta örnek kullanmak istemeyenler yuvarlak aparatlar kullanarak ve halkaları dantelleri sık iğne şeklinde uygulayarak tamamlayabilirsiniz.

Çarşaflarınıza, pikelerinize kadar pek çok yerde kullanacağınız ara danteller eskiden annelerin çeyizlerinde büyük bir yastığın kenarların da uygulanırdı. Geçmişten bugüne kadar kaybolmuş gibi gözükse de danteller küllerinden yeniden doğuyor ve tekrar yaşamımıza giriyor. Genelde yatak odaları örtülerinde kullanılan Ara Danteli Örnekleri nevresim takımlarında da kullanılıyor. Danteli sadece beyaz olarak sabitlemeden istediğiniz renkte de yapabilirsiniz. Çeyizler için birbirinden güzel modellerini bulabilirsiniz. Dantel işiyle bayanlar zevkle uğraşmakta ve her seferinde yeni şeyler arayışına girmektedir. Kafa dağıtan güzel bir hobi edinmek istiyorsanız ara dantelleri hayatınıza yeniden sokabilirsiniz. Eskiden metrelerce yapılan ve çarşafın dört yanına örülen ara danteller şimdi daha kısa olarak uygulanıyor. Basit modellerle başlayıp kendinizi sonradan geliştirebilirsiniz. Dantel uçlarına minik ponponlar yaparak şekillendirebilir isterseniz aralarından küçük kurdeleler geçirerek taçlandırabilirsiniz.


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%