,

Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır

Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır? ;Argan yağı saç için oldukça faydalı bir yağ olmaktadır. Fas’a özgü olan argan ağacından üretilen bu yağ Fas yağı olarak ta bilinmektedir. Saç için argan yağı her türlü saç tipine sahip kişiler kullanabilmektedir. Doğal bir yağ olduğundan dolayı saça herhangi bir zararı ya da yan etkisi bulunmamaktadır. Argan yağı saç derisine bakım yaparken, saç kırıklarını onarmaya yardımcı olur ve yeni kırıkların oluşumunu önlemeye çalışır.

Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Bu işlemleri gerçekleştirir iken aynı zamanda saç tellerini de yumuşatmaktadır. Bayanlar en çok saçlarının kabarmasından şikayetçi olmaktadır. Argan yağı tüm bu bakımı gerçekleştirir iken aynı zamanda saçların kabarmasını da önlemektedir. Ayrıca argan yağı saça doğal bir parlaklık ve ışıltı verir. Böylece saçlar oldukça canlı ve sağlıklı gözükür. Argan yağını saçınıza bir çok farklı şekilde uygulayabilirsiniz. Yoğun bir bakım istiyorsanız saçınızı tutamlar halinde ayırarak argan yağını boylarından ucuna doğru uygulayarak saçınızı tepenizde bir topuz yaparak bekleyebilirsiniz. En az 2 saat bekletmeye özen gösterin. Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Tek seferde bile saçınızın göstereceği değişimden oldukça memnun kalacaksınız. Aynı zamanda saçınızın oldukça kabarmasından şikayetçiyseniz ve bir sprey ile yatıştırıyor iseniz, sprey şişenizin içerisine seyrelterek argan yağı koyabilir ve bu karışımı saçınıza sıkabilirsiniz. Böylece saçlarınız yatışırken, aynı zamanda onarılacaktır. Saçınıza sık sık ısı uyguluyor iseniz bu durumda kırıklar ile baş etmek zorunda kalabilirsiniz. Isı işlemini uygulamadan önce saçlarınıza dağıtarak uygulayacağınız 2 – 3 damla argan yağı saçınızın ısından daha az etkilenmesine yardımcı olacaktır. Argan yağını saçınıza direk olarak uyguladığınızda bir kaç dakika boyunca kafa derinize de masaj yapın.

Argan Yağı 

Böylece argan yağı saçınıza nüfus ederken aynı zamanda saç derinize de işleyecektir. Böylece uzayan saçlarınız da oldukça sağlıklı bir şekilde uzayacaktır. Eğer argan yağının etkisini daha da arttırmak ve etkili bir maske yaratmak istiyorsanız argan yağını farklı yağlar ile karıştıra bilirsiniz. Böylece argan yağının etkisi artacaktır. Birlikte kullanılması tavsiye edilen ve birlikte uyumlu olduğu yağlar ise şu şekilde olmaktadır; badem, fındık, jojoba, sarımsak, sinameki ve hint yağı olmaktadır. Bu yağların hepsi saç için son derece faydalı yağlar olmaktadır. Ve beraber kullanıldığında saçınıza bakım yapmaktadır.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%