Başarılı Bir Bronzluk için 8 Tüyo, Başarılı Bir Bronzluk için 8 Tüyo

Ana Sayfa / Tatil Rehberi / Başarılı Bir Bronzluk için 8 Tüyo
Başarılı Bir Bronzluk için 8 Tüyo
Başarılı Bir Bronzluk için 8 Tüyo

Başarılı Bir Bronzluk için 8 Tüyo


Başarılı Bir Bronzluk için 8 Tüyo

Bronzluk konusunda hassas olan bayanlar için başarılı bir bronzluk için 8 tüyo yazımızda bazı önemli noktalara değineceğiz. Bronzluk gelip geçici bir durumdur. Yaz aylarında istediği gibi bronzlaşabilen bayanlar güneşin etkisini yitirmesiyle birlikte geçici bronzluk için çareler aramaya başlıyor. İşte bu konuda size yardımcı olabilmek adına bronzlaşma yöntemlerini özetlemeye çalıştık.

Uzun Süreli Bronzluk

Uzun süre bronz kalabilmek için güneşlenme sırasında ve bunun dışında dikkat etmeniz gereken bazı önemli detaylar bulunuyor.

  1. İlk olarak tatil başında fazla güneşe maruz kalmamaya dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü uzun süre güneşten uzak kalan cildiniz bir anda güneşle buluştuğunda cildiniz yanabiliyor. Önce kızarıklıklar oluşur daha sonra kabarmalar meydana gelebilir. güneş yanıkları çok acı vereceğinden bu duruma dikkat etmelisiniz. Daha çabuk ve daha çok bronzlaşmak adına ısrarla uzun süre güneş altında kalan bayanlar ilk günden böyle bir deneyimin ciltlerine zarar verebileceğini bilmelidir.
  2. Dikkat etmeniz gereken ikinci konu ise güneşe çıktığınız saatlerdir. Günün belli saatlerinde güneş zararlı ışınlarına maruz kalabilirsiniz ve cildiniz zarar görebilir. Sabah 11’den öğleden sonra 15’e kadar güneş altında bulunmamaya dikkat etmelisiniz. Hatta bu saati daha da uzatabilirsiniz. Bu saatlerde gölgede güneşlenmeye dikkat etmelisiniz. Özellikle güneşin tepede olduğu saatlerde güneşe çıkmaktan kaçınmanız gerekiyor.
  3. Başarılı bir bronzluk için 8 tüyo vereceğimiz bu yazımızda üçüncü maddemizde peelinge değinmek istiyoruz. Çünkü cildinizdeki ölü deriler yüzünden bronzluk yeterince kalıcı olamıyor. Tatil öncesinde vücudunuza peeling yaptırarak ciltteki ölü derileri atabilirsiniz. Bunu birkaç hafta öncesinde yapmaya başlamalısınız.
  4. Bu önemli detayların içinde belki de en önemlisi güneş kremleridir. Güneş kremi alırken cildinize uygun faktör seçilmelidir. Güneşlenmeye giderken evden çıkmadan önce güneş kreminizi ve güneş yağınızı sürmelisiniz.
  5. Güneşlenme sonrasında ılık su ile duş almaya dikkat etmelisiniz. Kabaran cilt kolaylıkla soyulabileceği için sıcak sudan kaçınmalısınız.
  6. Duştan sonra nemlendirici bir krem kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Nemlendiriciler hem cildin kurumasını önler. Hem de bronzluğun kalıcı olmasını sağlar.
  7. Melatonin pigmentinin aktif olabilmesi için kayısı, havuç gibi şeftali gibi meyveleri ya da suyunu tüketmeye özen gösterilmelidir.
  8. Bütün bu maddelerin dışında güneşlenme sırasında hareket etmeye ve sürekli sabit bir pozisyonda durmamaya özen göstermelisiniz.

Özetle bronzlaşma bir bütündür. Başarılı bir bronzluk için 8 tüyo yazımızdan faydalanarak daha sağlıklı bir bronzlaşma sağlayabilirsiniz.


Hakkında cal

Bunu da Okuyun

Sevgili ile gidilecek 10 romantik şehir

Sevgili ile gidilecek 10 romantik şehir ; 2017’deki tatilinizi mi planlıyorsunuz? Sevdiklerinizi bir ömür boyu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir