,

Bebek Yelekleri Nasıl Yapılır Anlatımlı

Bebek Yelekleri Nasıl Yapılır Anlatımlı
Bebek Yelekleri Nasıl Yapılır Anlatımlı

Bebek Yelekleri Nasıl Yapılır Anlatımlı | Bebek Yeleği Nasıl Yapılır Anlatımlı hali ile bebeğinizi beklerken ona güzel bir hediye hazırlayacaksınız. Ya da yeğeniniz, torununuz fark etmez. Bu Örgü Bebek Yeleği hem çok basit hem de çok şirin.

Bebek Yelekleri Nasıl Yapılır Anlatımlı

Adım Adım Anlatımlı Fiyonklu Bebek Yeleği

Bu yelek için iki tane bebe yünü yumağı, ya da yünlü iplik ve 3 numaralı şişleri kullanacaksınız. Süsleri için uygun renk kurdele ya da nazar boncuğu gibi farklı şeyler deneyebilirsiniz.

  • Ön kısmı için; 35 ilmek atın. 7 sıra haraşo örüp lastiği tamamlayın. Lastiğini istediğiniz uzunlukta örebilirsiniz.
  • Sonrasında 7 ilmek haraşo ve 7 ilmek de düz örgü yapın.
  • 7 ilmek haraşo ördükten sonra ipi öne alın. 7 düz ilmeği örmeden şişe geçirin. Bu şekilde düz ilmeklerin önünde kalan ipliklerle modelinizi oluşturacaksınız.
  • Daha sonra düz örgülerin üzerine haraşo örün. Ördüğünüz haraşoların da üstüne düz örgü öreceksiniz. Bu şekilde kol kısımlarına kadar gelin. Kol evleri için 3 + 2 + 1 şeklinde ilmekleri kesin. Kolların kesintisinden sonra omuzları öreceksiniz. Omuzların hepsini haraşo ile örün ve önlerini kesin.
  • Ön kısmında düğme iliği açmak için 7 sırada bir kesin ve ilik yapın. Önleri bitirin ve sonra arka kısmı örmeye başlayın.
  • Arka kısma 56 ilmek atarak başlayın. Tıpkı ön kısım gibi arka kısmı da aynı şekilde örün.
  • Aynı şekilde kollara geldiğinizde 3 + 2 + 1 şeklinde kol evlerini yapın.
  • Daha önce boş bıraktığınız yerlere gelin. İplik iplik olan kısımları sıkıştırın. Kurdele ya da nazar boncuğu gibi süslerinizi bu ipliklerden geçirin. Yeleğiniz hazır. Güle güle kullanın.

Bebek Yeleği Nasıl Yapılır Anlatımlı kısmında olmayan birkaç ipucunu da verirsek; isterseniz kurdelelerin ortasına inci ya da başka bir taşla süsleme yapabilirsiniz. Ancak bunların kopmayacak kadar sağlam olmasına dikkat edin. Ya da kurdelelerin daha düzgün durmasını isterseniz arka kısımlarını dikebilirsiniz. Kurdele yerine nazar boncuğu kullanacaksanız ona göre uygun bir renk seçin. Ayrıca kullanacağınız ipliğin kaliteli olması yeleği giyen bebeğin daha rahat ve sağlıklı büyümesini sağlayacaktır.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%