Bebekler İçin Örgü Battaniye Modelleri

Ana Sayfa / Bebek Örgüleri / Bebek Battaniyeleri / Bebekler İçin Örgü Battaniye Modelleri
Bebekler İçin Örgü Battaniye Modelleri
Bebekler İçin Örgü Battaniye Modelleri

Bebekler İçin Örgü Battaniye Modelleri


Bebekler İçin Örgü Battaniye Modelleri | Bebekler İçin Örgü Battaniye Modelleri ile bebeğinizi soğuktan korumakla kalmıyor, aynı zamanda bebeğinizi şirin ve güzel bir hediye ile sarmalamış oluyorsunuz.

Bebekler İçin Örgü Battaniye Modelleri

Kolay Ve Kullanışlı Bebek Battaniyesi

Pembe renk ya da istediğiniz renkte ip, mümkünse yün ya da yün karışımı olabilir. Altı numara şişle çok kolayca yapılır. Battaniye için kurdele yerine başka süsler ( nazar boncuğu ya da kedi figürleri gibi ) kullanabilirsiniz.

  • Örgüye doksan ilmek atarak başlayın.
  • Sonrasında yedi sıra haraşo örün.
  • Onar ilmek haraşo, düz ve tekrar haraşo örerek on iki sıra böylece devam edin. Bunlarla kareleri tamamlamış olmalısınız.
  • Yedi motif yaptıktan sonra yedi sıra haraşo örün ve örgüyü tamamlayın.
  • Kenarları üçer sık iğne, zincir ve yine sık iğne yaparak çevreleyin.
  • Karelere kurdele dikin ve battaniyenizin süsünü de tamamlayıp bitirin.

Kumaşlarla Kırk Yama Battaniye Yapımı

Bu battaniyenin özelliği sadece örgüden değil evdeki artan kumaşlardan ya da kendinizin kesip hazırladığınız kumaş parçalarından yapılıyor olması. Bu sayede evinizdeki kumaşları değerlendirmiş olursunuz. Ayrıca farklı tarzınız ile şimdiden bebeğinizin farklı bir stile kavuşmasını sağlarsınız.

  • Kumaşları kare şeklinde kesin. Karenin her kenarını evinizdeki kullanacağınız en küçük kumaşa göre ayarlayabilirsiniz. Ya da kendiniz düz örgüyle farklı şekillerde parçalar örebilirsiniz. Eğer farklı bir şekil isterseniz gemi şekli vermek için bir üçgen parça ( bu yelkeni olacak) altına da ucu kesilmiş başka bir üçgen ( bu da gövdesi olacak ) şeklinde kesebilirsiniz. Bu şekilleri çiçek gibi desenlerde de kesebilir ya da öre bilirsiniz.
  • Bu parçaları renkli iplerle her parçanın etrafından birer sıra sık iğne ve üçlü trabzanla çevreleyin. Bütün parçaları böylece birleştirin. İsterseniz sık iğne ya da trabzanları farklı şekillerle de yapabilirsiniz.
  • Birleşen parçaların bir arada durması için battaniyenin kenarını birkaç sıra kenar örgüsü ile çevreleyin.
  • Son olarak battaniyenize astar yapın. Astar için seçeceğiniz kumaşın pamuklu olmasına özen gösterin. Böylece bebeğinizin daha sağlıklı bir uykusu olacaktır.

Şu sıralar Bebekler İçin Örgü Battaniyeleri çok moda oldu. Siz de bu Bebekler İçin Örgü Battaniye Modelleri ile misafirleriniz ve bebekleriniz için farklı bir havaya kavuşabilirsiniz. Üstelik kolay, rahat ve kullanışlı olmaları ile de çok seveceksiniz.

 


Hakkında Ece Evran

Bunu da Okuyun

Bebekler İçin Örgü Battaniyeler ve Modelleri

Bebekler İçin Örgü Battaniyeler ve Modelleri

Bebekler İçin Örgü Battaniyeler ve Modelleri | Hanımlar için en eğlenceli ve keyifli alışveriş bebekler …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir