,

Bere Modelleri ve Yapılışı

Bere Modelleri ve Yapılışı

Bere Modelleri ve Yapılışı | Sonbahar özellikle de kış ayları geldiğinde sokaklarda birbirinden güzel bereler bayanların başlarını süslemekte. Sadece bayanların değil, erkek, çocuk herkesin başını koruyan bu bereler son senelerde öyle şık motif ve modellerde çıkıyor ki karşımıza, adeta bir bere festivali izliyoruz. Gün geçtikçe defileye dönüşen bu alansa zamanla hünerli bayanların yeni örgü tekniklerini geliştirmelerine neden oluyor berelerde de. Saç örgülü berelerden, kalp- çiçek kabartmalı olanlarına, 2 renkli berelerden, çizgililerine, full color berelerden, akıllı yünlerle örülmüş olanlara kadar enva-i çeşit bereyle karşılaşabiliyorsunuz dışarı çıktığınız zaman.

Elbette ki mağazaların tezgahlarında hazır olarak satılan berelerden almaktansa, sizlerin kendi hünerlerinizi ortaya koyarak oluşturduğunuz breler, diğerlerine nazaran çok daha hora geçecektir. Zira dışarda hazır satılan bereler eşine benzerine birçok kez rastlanabilecekken, sizin kendi ellerinizle ördüğünüz ve ortaya çıkardığınız berelerin eşi benzeri olmayacak. Bunun için detaylı bir araştırma yaptığınızda hiç kimsede olmayan örneklere dahi ulaşabilirsiniz. Böylelikle sizin, çocuklarınızın hatta eşinizin başını süsleyen bereler sadece sizin ellerinizde can bulmuş olan ve imzanızı taşıyan bereler olacaktır. Bere modelleri ve yapılışı konusunda bizleri takip edebilirsiniz.

Bere Modelleri ve Yapılışı

Saç Örgüsü Kontürlü Bere Modeli

Bu gün sizlere önereceğimiz bere ise sade ama hoş bere modellerinden biri. Saç örgüsü yeleklerde – kazaklarda olsun, çorap, çetik ya da eldivenlerde olsun sıklıkla kullanılan kibar motiflerden. Size önereceğimiz bu berede ise berenin üst kısımlarında yok. Berenin üst kısımları düz – sade örgüyle gelirken, saç örgüsü motifi sadece yüzü çevreleyen kısımda beliriyor. Aynı zamanda şapkanın başa oturmadan arkada hafif volümlü bir şekilde durması da bereye ayrı bir hava katıyor Bu nedenle bu bereyi örerek, denemenizi öneririz.

Kenarları Saç örgüsü Döngülü Bere Modeli

1 – 98 ilmekle başlayınız.

2 – 4 düz – 2 haroşa yaparak ilerleyin.

3 – 98 dizidekileri bu şekilde dönün.

4 – Bitirin.

5 – Arka taraftan gelirken düzleri ters örün.

6- Haroşa yaptığınız iki diziyi de yine arka taraftan aynı şekilde örün.

Bereniz hazır. Bere modelleri ve yapılışı konusunda sizlere güzel bir model önerisin de daha bulunduk.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%