,

Bereyle Kullanılan Saç Modelleri

Bereyle Kullanılan Saç Modelleri

Bereyle Kullanılan Saç Modelleri; Birçok kadın, özenerek yaptığı saç modelinin bozulmaması için bere ya da şapka kullanmayı tercih etmez. Oysa ki kış aylarının soğuğunu en çok hissedildiği zamanlarda bere ve şapka kullanmak neredeyse zorunluluk gibi gözükmektedir. Bere takıldığı zaman saçlara baskı uygulandığı ve formunu yitirdiği görüşünü belirten kişiler, bereyle uygulanan saç modellerini kesinlikle değerlendirmelidir.

Bereyle Kullanılan Saç Modelleri

Berenin artık yalnızca soğuk havadan korunmak için değil dikkat çekici bir aksesuar şeklinde kullanıldığını da unutmamak gerekir. Çok farklı renk tonlarında ve farklı aksesuarlar ile bezenmiş, farklı tarzlara sahip bereleri kullanarak sizler de kendi tarzınıza uygun bir görünüm elde edebilirsiniz. Bere için saç modelleri hakkında kısa bir araştırma yaparak kendi tarzınızı yansıtabileceğiniz seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

 Farklı Saç Şekillerine Göre Bere Tercihleri

İlk olarak bere kullanırken saçlarınızın tamamını saklamamalısınız. Dağınık ve doğal bir şekilde berenin altından sarkan saçlarınız ilgi çekici bir görünüm oluşturacaktır. Bere seçiminde ise tamamen cesur olmalısınız. Yani göz alıcı renkleri kullanmaktan çekinmemelisiniz. Sarı tonlarında bir saçınız varsa ve hem uzun hem de dalgalı bir yapıdaysa dikkat çekecek olan şey bereniz değil saçlarınız olmalıdır. Örnek olarak; kahve ve nüde tonlarda bir bere tercihi yapmak daha doğru olabilir. Dalgalı saçlarınızın iki yandan sarkık bir şekilde durması da bere kullanırken ideal görüntü oluşturacaktır. Ancak berenizin fazla dar olmaması gerekir. Böylece saçlarınız daha doğal bir şekilde salınabilir.

Düz yapıda bir saçınız varsa sizin için en uygun bere modeli kesinlikle salık ve bombeli formda olan berelerdir. Düz saç modellerinin her renk bereyle güzel bir görüntü oluşturacağı da söylenebilir. Bereye uygun saç modelleri arasında kâküllü saçlar da dikkat çekmektedir. Siz de eğer böyle bir saç modeli kullanıyorsanız berenizi alnınıza kadar indirmemelisiniz. Daha yukarıda olacak şekilde kullanılan berelerle bu saç kesiminin güzelliği ortaya çıkarılabilir. Başta Taylor Swift gibi ünlü isimlerin de kullandığı bir model olarak; saçın tamamını yan tarafa doğru toplayarak bere kullanmak da ideal bir öneridir. Renkli ve hatta desenli berelerle son derece şık ve tarz bir görünüm elde edilebilir.


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%