,

Boncuk İşlemeli Havlu Modelleri

Boncuk İşlemeli Havlu Modelleri

Boncuk İşlemeli Havlu Modelleri | Boncukların yer almış olduğu süslemeler daha ağır evler için daha uygun olur. Boncuklardan ya da işlemelerden vazgeçemeyen biriyseniz o zaman boncuk işlemeli havlu modelleri tam da sizlere göre olacaktır. Bu aşamada tığ işlerinden yararlanabilirsiniz. Ama boncuk ve tığ bir araya geldiğinde biraz daha kaba modeller ortaya çıkıyor. Bu nedenle elinizin iğne oyasına yatkın olduğunu düşünüyorsanız o zaman iğne oyası ile boncukları birleştirmek çok daha mantıklı bir durum olacaktır. Boncuk renklerine ve ip rengine önem verin. Birbiri ile alakalı olmalarına çok dikkat edin. Aksi halde rüküş bir model çıkarmanız ne yazık ki kaçınılmaz olacak. Adım adım bu motiflerin nasıl yapıldığını anlatım sayesinde öğrenebiliyorsunuz:

  • Öncelikle bunu direkt havluya işleyerek başlayabileceğiniz gibi modelleri çıkarıp havluya da dikebilirsiniz.
  • İlk olarak 5li zürafa yaparak başlayın. Üzerine batırarak da 3 tane zürafa çekin. Bu aşamada boncuk kullanmayın.
  • Ardından başa geçin ve arttırmaya başlayın. Bu aşamada boncuklar devreye girecek. Her bir sıra için 2 boncuk ya da 3 boncuk tercih edebilirsiniz. Yavaş yavaş 3lü 5li 7li ve 9lu arttırma yapın.
  • İki sıra arttırmanın sonunda işlemi bitirin. Ardından da motif ortaya çıksın diye yapmanız gereken en önemli hamle farklı renk ile sıra çekmek.
  • Oluşanların hepsini diplerinden birleştirin ve boncukların oluşturduğu bu mükemmel şekli havluya dikin.

Boncuk İşlemeli Havlu Modelleri

Boncuk Detaylı Süslemeler

İlk olarak ince bir ip ile süsleme yapacaksanız o zaman ipin taşıyabileceği boyutta bir boncuk seçmeniz gerekiyor. Çünkü diğer türlü boncuklar ipi kesecek ve motifler de bozulacaktır. Bu yüzden ince ip için küçük boncuk tercih etmelisiniz. Boncuk işlemeli havlu örnekleri her seferinde sizlere yol gösterici olabiliyor. İsterseniz internet üzerinden isterseniz bir başka arkadaşınızdan bu konuda bilgi alabiliyorsunuz. Bir kere insanlar her zaman bu havluları kendileri kullanmak için yapmıyor. Satmak için de hediye etmek için de kullanan kişiler var. yani ne olursa olsun bu boncuk işlemeli havlu modelleri sizlere fikir vermeye devam edecek.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%