,

Boncuklu Havlu Kenarları

Boncuklu Havlu Kenarları

Boncuklu Havlu Kenarları | Boncuklu havlu kenarı örneklerini her yıl ve her kullanım alanında görmek mümkün. Boncuklu modeller zaman içinde boncukların kopmalarıyla hasara uğrayabiliyor. Bunun için alınacak bir önlem de pek yok. Çünkü boncuğun örüldüğü ip ya da misine zaman içinde yıpranıyor. Havlu çok kullanılan, bu nedenle de çok yıkanan bir malzeme olduğu için sürekli neme maruz kalıyor. Bundan sebep boncuk detaylı havlu kenarı modelleri, günlük kullanım için çok tavsiye edilmiyor.

Hediyelik olarak satılan havlu modellerinde kenar süsleri boncuklu olanlar ise çok tercih ediliyor. Bu boncuklarla isimler ya da kalpler oluşturulabiliyor. Bu çalışmaların hepsi tamamen havlu kenarlarında oluyor. Havlunun kullanım alanında bir detaya yer verilmiyor. Böylelikle aslında hediyelik havlular da kullanıma uygun üretilmiş oluyor. Lakin bu havlular yıpranma payı dolayısıyla yine çok kullanışlı değil, sadece anı için evin bir köşesinde dekoratif amaca hizmet ediyorlar.

Boncuklu Havlu Kenarları

Boncuklar Çok Çeşitli Malzemelerden Yapılabiliyor

  • Boncuklu havlu kenarı örnekleri değişik formdaki boncuklardan üretilebiliyor. Örneğin ” Maşallah ” temalı havlular için, camdan yapılmış nazar boncukları kullanılabiliyor. Bu havlu kenarı modeli çok tutulan bir model.
  • Ahşaptan boncuklar da çok natürel bir hava yaratıyor. Bundan ötürü de bu model kenar süsü olan havlular, SPA merkezlerinde tercih edilmekte olan modeller arasında yerini her sene alıyor. Doğa duygusu yaratan ahşap boncuklar mekânla tamamlayıcı bir unsur da oluyor.
  • Plastik ve en minik boncuklarla örülen modeller, boncuklu havlu kenarı modelleri arasında en eski ve en çok tutulan model. Bu modeller daha fazla çeyizlik havlular için düşünülüyor. Renkte dönemin renkleri kullanılıyor.
  • Metal Boncuklar, modern alanlar için tasarlanmış. Boncuklu havlu kenarı örnekleri arasında metal boncukların bazıları sadece metal görünümlü plastik boncuktan, bazıları da gerçek metal malzemeden üretiliyor. Bu tarz havlu kenarları da çok şık duruyor. Metal boncuklu havlular, hediyelik olara da sıklıkla çalışılan bir model. Havlu kenarlarında metal boncukların kullanıldığı modellerin kullanıldığı çok farklı bir yer daha var. O da kuaför salonları. Manikür pedikür uygulamalarında çok sıklıkla kullanılan bu havluların boncuklarında genellikle kuaför salonunun amblemleri bulunuyor.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%