,

Bu besinler kırışıklıkları azaltıyor

Bu besinler kırışıklıkları azaltıyor

Bu besinler kırışıklıkları azaltıyor ; New York merkezli Creative Nutrition Solutions’ın Vesal’in sahibi olan RD, Molly Morgan, “Cildinizi sağlıklı tutmanız söz konusu olduğunda,” Ne yemek yiyorsanız, aklınıza geliyor “ifadesi Fox News’a verdiği demeçte. “Gıdalardaki besinler, cildinizi içerden dışarıya besleyebilir ve cildinizin en iyi görünümünü korumaya yardımcı olabilir .”

Bu besinler kırışıklıkları azaltıyor 

Morgan’ın basit gıdalar için doğal olarak kırışıklara karşı mücadeleye yardımcı olabilecekleri – artı bunlara nasıl ekleyeceğiniz konusunda bazı ipuçları. 

1. ÇilekÇilekler

Çileklerden her bardakta, cildi sağlıklı tutmanın anahtarı olan yaklaşık 90 miligram C vitamini sağlar. Özellikle, C vitamini, protein kolajeninin yapısını dengelemekte rol oynar.

 • Nasıl tadını çıkarabilirsiniz: Hububat veya kahvaltı parfaitinize dilimlenmiş çilek ekleyin.

  2. Havuç

  Havuçlar

  Parlayan ciltler için havuç gibi portakal renginde gıdalara bakın. Beta-karoten oldukça etkili bir antioksidandır ve deride bulunur. Morgan, “Bu A vitamini türevi portakallar ve havuçların yanı sıra mangolar ve tatlı patateslerle sağlanmaktadır” dedi.

  Nasıl tadını çıkarabilirsiniz : Çerezinizin bir parçası olarak Nosh havuç ve humus veya akşam yemeği ile birlikte bir tatlı patates var.

  Bu konuda daha fazlası …

  • Bir erkek olarak almanız muhtemel hastalıklar – ve kadın

  • Mutlu bir evlilik içinde olmanın 7 sağlık yararları

  • Vücut yağları için en tehlikeli alanlar

   3. Domatesler

   Domates

   Çalışmalar likopeni, güneşe bağlı cilt yaşlanmasını önlemeye yardımcı olmak için kullandı. İngiliz Dermatoloji Dergisinde 2011 yılında yapılan bir araştırmada , likopen açısından zengin domates hamurunun cildin kızarıklığına neden olan ultraviyole (UV) radyasyon hasarına karşı korunmasına yardımcı olabileceği düşünülüyor.

   Nasıl tadını çıkarabilirsiniz: Burgerlere domates dilimleri ve ketçap ekleyin, domates salçasını sebze çorbalarına veya üst makarnayı marinara ile karıştırın.

   4. Yeşil çay

   Yeşil çay

   Yeşil çayda bulunan polifenoller, güneş hasarına karşı koruyucu bir etkiye sahip olmakla da bağlantılıdır. Yeşil çaydaki bir polifenol, özellikle faydalıdır, EGCG’dir. Morgan, bir araştırmacı tarafından cilt hücrelerinin enerjilendirilmesinde rol oynayabilecek cilt hücreleri için gençlerin kaynağı olduğunu belirtti.

   Nasıl tadını çıkarabilirsiniz: Bir öğleden sonra almak için yeşil çay yudumlayın ve Yasemin veya limonlu yeşil çay gibi lezzet kombinasyonlarını deneyin.

   5. Üzüm

   Üzüm

   Bu sulu küreler, hücre ölümüne karşı koruyucu bir etki yaparak cildin sağlıklı kalmasına bağlı olan resveratrol sağlar.

   Nasıl tadını çıkarabilirsiniz: Bir akşam aperatif olarak bir fincan üzüm var.

   6. Yalın sığır eti

   Yağsız sığır eti

   Bu besinler kırışıklıkları azaltıyor; Anne sosunun size daha genç görünmesine şaşırtıcı gelebilir, ancak sığır eti cilt bütünlüğü ve yapısında kilit rol oynayan çinko sağlar. Yalın sığır eti bir porsiyon, yetişkinlerin besin maddesinin önerilen diyet ödenekleri için tasarıyı uyarlayan yaklaşık 12,3 miligram çinko sağlar.

   Nasıl tadını çıkarın : Aileniz için doyurucu bir biftek yemeğini hazırlayın ve yan taraftaki bu listede yer alan diğer öğelerin bazılarını yer aldığını düşünün.

   7. Yumurta

   Yumurtalar

   Bu kahvaltı gıdası favorisi, cilt, saç ve tırnak hücrelerinin temelini oluşturmada rol oynayan B kompleks vitamin gruplarının bir parçası olan biyotini içerir.

   Nasıl tadını çıkarabilirsiniz: Zengin bir kahvaltı için bir tencereye düz yumurta hazırlayın veya eğer omlet isterseniz bir tane çırpın ve domates gibi kırışmaya karşı mücadele eden maddeler ekleyin…Bu besinler kırışıklıkları azaltıyor


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%


Back to Top

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…