,

Çarkıfelek Havlu Kenarı Örnekleri

Çarkıfelek Havlu Kenarı Örnekleri

Çarkıfelek Havlu Kenarı Örnekleri | Havlu kenarları işlemek bir yandan kolay bir yandan zordur. Bir modelin nasıl yapılacağını biliyorsanız bu iş size kolay gelir ama bir diğer yandan elinizin iğneye yatkın olması da çok önemli bir konu oluyor. Çarkıfelek havlu kenarı örnekleri önemli bir konudur ve eğer ki çarkıfelek modeli yapmak istiyorsanız o zaman bunun için gerçekten de adım adım yapılışı incelemeniz gerekiyor. İğne oyalarında yapılan en küçük hata bile görünümün bozulmasında büyük rol oynuyor. Bu yüzden iğne oyaları için sabır gerektiren bir işlem olduğunu söylemek lazım. İlk olarak gerek çeyizler için gerek kullanım için gerekse satmak için bu motifi tercih edebilirsiniz.

  • Çarkıfelek görünümü için öncelikle 5 adet yaprak oluşturmanız gerekiyor. Bunun için de ilk olarak 5 zürafa oluşturmalısınız. Yaprak için de 3 tane oluşturmanız gerekecek.
  • Tekrardan ipi en başa almanız gerekiyor. Başlangıçtan itibaren 3 zürafa yapın. Sonra da 5 zürafa yapın. Bu bittikten sonra 7 ve 9 zürafa yapmanız gerekiyor.
  • Arttırma işleminden sonra sıra arttırması yapacaksınız. Bunun için iki sıra yeterli olacak.
  • Açık renk bir ipi hazırlayın ve bu ipe geçmeden azaltma işlemi yapın. Bu açık renk ip ile 2 kere etrafından dolaşın.
  • Daha açık renk bir ip alarak 2 sıra da bu ip ile dolaşın.
  • 5 adet yaprağı diplerinden birleştirin.
  • Birleştirilen motifi ters çevirin ve çarkıfelek görünümünü elde edin.

Çarkıfelek Havlu Kenarı Örnekleri

En Çok Kullanılan Motif

Genele baktığınız zaman insanların en çok kullandığı motiflerden biri her zaman çarkıfelek oluyor. Çarkıfelek havlu kenarı modelleri yapacaksanız iki farklı renkte ip seçmeniz gerekecek. Bu iki farklı ipin birbiri ile bütün oluşturması, şeklin bütünlük sağlaması açısından önemli bir konudur. Yani sizler havlu kenarı süslerken sadece el becerilerinizi değil aynı zamanda zevklerinizi de ortaya koymuş oluyorsunuz. Bu yüzden de doğru seçimleri ve kombinasyonları yapmanız gerekiyor. Çarkıfelek havlu kenarı örnekleri sayesinde en beğendiklerinizi bulabilir, anlatımları sayesinde kolaylıkla uygulama işlemlerini de yapabilirsiniz.


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%