,

Çarşaf Kenarı Danteli Örnekleri

Çarşaf Kenarı Danteli Örnekleri
Çarşaf Kenarı Danteli Örnekleri

Çarşaf Kenarı Danteli Örnekleri | Çarşaf Kenarı Danteli Örnekleri ile evinizdeki düz çarşafları birer estetik harikalarına dönüştürebilirsiniz. Kenar Danteli yapmak biraz uzun sürse de sonuçta evinize katacağı güzelliğe değecektir. Hatta çocuklarınız için bile şimdiden yapıp kenara koyun.

Çarşaf Kenarı Danteli Örnekleri

Kolay Çarşaf Kenarı Dantelleri Anlatımı

  • On zincirler başlayın ve zincirlerin üzerini sık iğne ile işleyin. Sonra sekiz adet basit brit yapın. Britlerin aralarına ise sekiz zincir çekip diğer motiflerle birleştirin. Dokuz tane motifi bitirin. Sonra iki kenara da on bir sıra sık iğne yapın. Sık iğnelerden sonra basit kutucuklar yapın ve kenar oyasına başlayın. İki zincirle bir pıtırcık yapın. Tığa iki kere bu ipi sarın ve dört basit brit yapın. Sonra hepsini birlikte çekip sabitleyin.
  • Eflatun ya da benzet tonlarda bir iple yüz tane zincir çekip başlayın. On beş tane boş kutucuk yapın. Daha sonra şu sıralamayı aynen takip edin; yedi basit brit ( bb), 2 kutu ( k ), dokuz basit brit ( bb ), yedi zincir ( z ), bir basit brit ( bb ) bu sırayı bitirin. Tekrar; yedi z, yedi bb, bir k, yedi bb, iki k bu şekilde zincirin üzerini tamamlamış olmalısınız. Model böylece tamamlanır. Daha uzun olmasını isterseniz her iki uçtan da arttırarak yapmalısınız.
  • Somon renginde bir iple otuz zincir çekip başlayın. Altı zincir çekip bunların üzerine belirli aralıklarla batılacak. İkinci sırada tekrar altı zincir çekip aynı şekilde işlem yapın böylece çift zincir olmalı. Burada zincirlerin üst üste gelmesine dikkat edin. Dolgular ilk baştaki birinci zincirin içine on defa tığ üzeri, iki defa dolayıp tamamlanan bir çiçek, ikinci sırada ortalanır. Böylece dörtlü çiçek tamamlanır. Kenar dilimlerini ise zincirlerin arttırılıp azaltılmasıyla isteğinize göre yapın. Kenar pıtırcıklarını istediğiniz uzunlukta yapın.

Çarşaf Kenarı Danteli Örnekleri yaptıktan sonra çarşafınıza işleyin. Ancak yıkarken makinenin hassas ayarında yıkamaya özen gösterin. Aksi halde istenemeyen sonuçlarla karşılaşırsınız. Dantelleri genellikle saten kumaşlarla kullanırsanız daha güzel görünürler. Ancak pamuklu kumaşların rahatlığını da satende bulamayabilirsiniz.


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%