,

Çeyizlik El İşleri Facebook

Çeyizlik El İşleri Facebook

Çeyizlik El İşleri Facebook |  Çeyizlik el işleri Facebook sayfalarında sıkça karşımıza çıkmaktadır. Her gelinlik kızın çeyizinde, birçok farklı el işi örme bulunmaktadır. Bu örme çeşitleri arasında farklı modeller dikkat çekmektedir. Çeyizlik el işlerinde havlu, patik, lif gibi ürünler ön plana çıkmaktadır. Bunların bir kısmı hazır bir şekilde satın alınabilmektedir. Ancak halen bu ürünleri el ile örenler de mevcuttur. Çeyizlik el örgüsü işlerini örmek, dikkat ve sabır gerektiren bir işlemdir. Aslında piyasada çeyizlik el işlerine rastlamak son derece kolaydır. Birçok tekstil firması sadece çeyiz ürünleri üzerine çalışmaktadır. Fakat elde örülen çeyiz ürünleri daha farklıdır ve göz nurudur. Makineden üretilene göre değeri de daha yüksektir. Bu yüzden de çeyizlik el işlerine bakmakta ve onları örmeye çalışmakta fayda vardır.

Çeyizlik El İşleri Facebook

Çeyizlik El Ürünler

Çeyizlik el ürünlerinden birisi de son derece şık bir yelektir. Ayrıca bu yelek örneğinde kapşon da bulunmaktadır.

  • Öncelikle 50 adet ilmek atmak gerekmektedir. Bunlar 1 düz 1 de ters olacak şekilde olmalıdır. Sonrasında istediğiniz uzunluk boyunca lastik örmeniz lazımdır.
  • Kenar lastiği 7 tane ilmeği bıraktıktan sonra, hemen yanına 1 adet ters, 8 adet ise düz ilmek, yine ardından 1 adet ters ilmek örmek gerekmektedir.
  • Sonrasında ise arkadan gelmek gerekmektedir. Gelişine göre ise ilmekler yapılmalıdır.
  • 8 tane ağaç kökü yapılmalıdır. Koltuk bölümünde ise 7 tane lastik ilmek örülmeli, yan taraftan da gelen düz ilmekler arasından 3 ilmeğin eksiltilmesi gerekmektedir. Böyle yaparak yukarıya doğru eksiltme işlemi uygulanır. Omuz genişliği istenilen seviye geldiği zaman ise başka bir şişe aktarmak gerekmektedir.
  • Arka beden için ise 100 tane ilmek örülmelidir. Yine 1 ters 1 düz lastik yapılmalıdır.
  • Daha önce yapıldığı gibi koltuk kısımları kesilmelidir.
  • Ardından da hem ön hem de arka beden aynı şişe takılır.
  • Sonrasında ise ön taraftaki lastik ile örnek devam edilerek düz bir şekilde örülür. Parçalar birleştirildikten sonra da çeyizlik el işleri Facebook ürünü yelek tamamlanmış olur.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%