,

Cilt Lekelerine İyi Gelen Bitkiler Nelerdir

Cilt Lekelerine İyi Gelen Bitkiler Nelerdir

Cilt Lekelerine İyi Gelen Bitkiler Nelerdir | Cilt lekeleriniz estetik olmayan bir görüntü oluşmasına sebebiyet verebilmektedirler. Güneş ışınlarının etkisiyle veya kalıtsal olarak gerçekleşebilen cilt lekelerinin tedavisi uzun zaman ve sabır gerektirmektedir. Yapılan araştırmalar, cilt lekesi tedavisinde en verimli sonuçlara ulaşabilmek üzere doğal kürlerin ve bitkisel yağların kullanılması gerektiğine önemli kanıtlar sunmuşlardır. Çeşitli vuruklar sonrasında da oluşabilen bu lekelere sebebiyet vermemek üzere aşırı stres ve panik halinden uzak durulması gerekmektedir. Fazla güneşe maruz kalmanız durumunda oluşan cilt lekeleri, 40 – 45 yaşları arasında artış gösterir.

Yaş ilerledikçe  güneşin zararlı ışınlarına bağlı olarak cilt lekesi oluşumu artacaktır.  Bu yaşlarda , güneşin zararlı etkilerinden korunabilmek üzere çeşitli önlemler almanız gerekmektedir. Piyasada lekelere karşı etkili olduğu söylenen cilt kremleri içerisinde yoğun kimyasal bulunmaktadır. Bu kimyasallar nedeniyle cildinizde bulunan lekelerinin oranı artabilmektedir. Limon suyunun renk açma özelliği ve cildi yumuşatma etkisiyle lekelerinizden kolayca kurtulabilirsiniz. Taze sıkılmış bir çay bardağı limon suyunu yüzünüze sürerek istenmeyen cilt lekelerinden kolayca kurtulabilirsiniz.

Limon suyunun etkisini arttırmak üzere, limon suyunu aspirin veya kahverengi şeker ile karıştırabilirsiniz. Cilt problemleri tedavisinde büyük bir rolü olan elma sirkesi de cilt lekelerinizin tedavisi üzere oldukça faydalıdır. Bir miktar elma sirkesi ile bir çay bardağı suyu karıştırarak lekenin bulunduğu bölgeye sürmeniz , lekeleri büyük oranda azaltacaktır. Fakat elma sirkesi kullanımında hassas davranmak gerekmektedir. Aşırı elma sirkesi kullanımı cildinizi tahriş edebilir ve cilt yaralarının oluşmasına sebebiyet verebilir.  Cilt lekelerine iyi gelen bitkiler hakkında bilgi sahibi olmanız , daha verimli bir cilt lekesi tedavi metodu uygulayabilmenize yardımcı olacaktır.

Cilt Lekelerine İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Cilt Lekeleri Nasıl Oluşur?

Cilt lekesi oluşumunda birçok faktörün etkisinden bahsedilebilmektedir. Fakat cilt lekesi oluşumuna sebebiyet veren temel durumlar, güneşin zararlı ışınlarına çok fazla maruz kalınması ve vitamin eksiklikleridir. 40 -45 yaşları arasında meydana gelen cilt lekelerinin yaşlanma lekeleri olmaları mümkündür. Cilt lekelerinin tedavi edilebilmesi üzere herhangi bir kimyasala başvurmanız tavsiye edilmemektedir. Cilt lekelerine iyi gelen bitkiler: Limon , Aloe Vera , Kırmızı Soğan ve bir diş sarımsak olarak sıralanabilmektedir.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%