,

Ciltteki Sivilce Çukurları Nasıl Geçer

Ciltteki Sivilce Çukurları Nasıl Geçer

Ciltteki Sivilce Çukurları Nasıl Geçer;  Ciltteki çukurluklar ve lekeler nasıl oluştu? Hangi tedavi yöntemi yüzümdeki bu kötü durumu yok edebilir?  Başına bu durum gelmiş kişi sorular üzerine sorular sorabilir. Belki ciltteki çukurluklar oluşmadan dikkat etmiş olsa idi ve bu soruları sormamış olsaydı ama insanlar kaybetmeden bir şeyi kıymetimi bilmiyor. Geç kalındıktan sonra ne denilse boştur.

Ciltteki Sivilce Çukurları Nasıl Geçer

Hayatta ölümden başka her şeyin çözümü vardır. Hayatın bir parçası olan tıpta da her şeyin çözümü vardır. Yüzünüz de sivilce çıktı ve siz sabırsızlık yaptınız onu sıktınız diyelim ve o sivilce üç beş güne geçecekken yüzünüzde hiç geçmeyecek bir lekeye dönüştüğünü kabul edelim.  Sivilcelerin yerlerini büyük çukurluklar aldı diyelim e ne yapacaksınız? Olumsuz düşünmeye hiçbir zaman izin vermiyoruz çünkü size anlatacağımız tedavi yöntemleriyle yapılan hatalarınızın bedeli ağır olmadan halledilecek.

Ciltteki sivilce çukurları nasıl geçer başlı başına zor bur sorudur ve tedavisi de zor bir süreci kapsayabilir. Kişi öncelikle sabırlı olmalıdır. Kişi halen sabırsız davranıyor ise bu tedaviden hiçbir sonuç alamayacağını söylerken uyarıda yapmış olalım.

 Ciltteki Çukurlar Nasıl Oluşur?

Ciltteki sivilce çukurları nasıl geçer sorusuna ilk önce ciltteki çukurlar nasıl oluşur sorusuyla başlamak gerekir.

Bilindiği üzere erkek ve kadınlar ergenlik dönemlerinde hormonları nedeniyle sivilceler çok çıkar. Özellikle kadınların adet döngüsü içerisinde, hamilelikte sivilcelere çok rastlanmaktadır. Güzellik abidesi olan kadınlar bu durumu içselleştiremeyebilir ve sivilcelere gerekenden tahammülsüz davranabilir. Sivilcelerin olgunlaşmasını beklemeden patlata bilir ya da sıkabilir. Sıkılan sivilce olgunlaşmadığı için içindeki irin cilt yüzeyine dağılır ya da içindeki yağın çıkması ile delikler olaşabilir, çukurluklar oluşabilir. Kişi güzellik için çıktığı yolda sabırsızlık kurbanı olur.

Bilindiği üzere ilaç kullanımı sivilce oluşumunu artırır. İlacın içende ki kimyasallar vücut tarafından atılamaz. Bu durumda o ilacın etkileri vücutta sivilce şeklinde ortaya çıkar. Vücut ilacın kimyasallarını sivilce ile atmak ister. Çoğu zaman bu zor bir süreçtir. Eğer ki kişi kendiliğinden devam eden süreci beklemezse yüzünde çukurlukların oluşma ihtimali yüksektir.

Bilindiği üzere beslenmenin de vücutta oluşan sivilcelere etkisi vardır. Fast food beslenme, yağlı beslenme, dengesiz beslenme, hareketsiz alanda beslenme, şeker ve tuz oranı yüksek beslenme… Gibi sağlıksız beslenmenin sivilcelerin oluşmasına yardımcı etkisi vardır. Vücutta birikin ihtiyaç fazlası yağ, şeker, tuz vücuttan sivilce yöntemiyle atılmak istenir. Eğer ki kişi bu sivilceleri sıkar ve ya delmeye kalkarsa yüzünde, vücudunda delikler, çukurluklar oluşur. Bazı ciltteki çukurluklar ve delikler kapanmaz, izleri geçmez.

Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Ciltteki sivilce çukurları nasıl geçer sorusuna verilebilecek en güzel cevap belki sabır olacaktır. Sivilcelerin olgunlaşmasına beklemek için gösterilmeyen sabır tedavi sürecinde nasıl gösterilecek merak edilen konudur.

Bu çukurlukların yok edilmesi için bazı çözüm önerileri vardır bunlar şöyledir:

Lekeleri Durdurabilir Misiniz?

Kişi öncelikle ciltteki problemleri azaltmak için bazı yöntemler geliştirmelidir. Bunlardan birisi de lekelerdir. Yüzünüz güneşten tahriş oluyor, küçük küçük lekeler oluşuyor ve sonraları onlar sivilce gibi yaralara dönüşüyorsa dikkat etmelisiniz. Yüzünüzde oluşabilecek çukurluklar hep böyle oluşmuştur. Bu yüzden güneş kremleri kullanmanızda yarar vardır. Kişi güneşe karşı alerjisinin çeşidine göre nano kremler kullanabileceği gibi bitkisel güneş kremleri de kullanabilir.

Siz öncelikle cildinizi koruyun. Güneşten veya başka bir şeyden kaynaklı sebepleri yok edin.

Çukurlukların Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kişi sorumsuz ve ne istediğini ne yaptığını bilmiyor diyelim. Kişi bilinçli ama sabırsız ne istediğini araştırıyor diyelim. Kişi hem sabırlı hem bilinçli ama şansız diyelim. Bu üç türden kişi içinde çözümümüz mevcuttur.

Kişi bir şekil yüzündeki lekeleri durdurabiliyorsa sorun yok ama durduramamış ve yüzünde çukurluklar oluşmuşsa bir sonraki aşamaya geçebiliriz. Bu da yüzümüzde oluşan çukurluklara çözüm bulmak. Yani çukurlukları kapatacak çözümler üretmektir. Vitamin serumlarıyla tedavi süreciniz başlar ve cildinizdeki çukurluklar için gereken vitaminler belli periyotlarla enjekte edilir. Düzenli kullanım isteyen bu tedavi yöntemi sonrasında doktorun isteği üzerine Co2 fraksiyonel lazer uygulaması ile çukurluklar seans seans küçültülerek yok edilir. Co2 fraksiyonel lazer uygulaması aydı bir kez yapılabilir. Yapılan her işlem 3 ile 6 ay arasıda kendisini gösterebilir.

Ciltteki sivilce çukurları nasıl geçer sorusunun cevabı böylelikle verilmiş olmakla birlikte uzun bir tedavi sürecinin de sizi beklediğini söylemek yanlış olmaz


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%