,

Çocuklarda Diş Çekimi Video

Çocuklarda Diş Çekimi Video

Çocuklarda Diş Çekimi Video; Diş çekme, dişin kemik yuvasından çıkarılmasını içeren bir diş prosedürüdür. Bir çocuk için, korkunç bir prosedür olabilir, çünkü ne olacağını bilmiyor ve prosedürün zarar göreceğinden endişe ediyor. Çocuğunuzu eğiterek, bu deneyimi çevreleyen kaygılardan kurtulabilirsiniz.

Çocuklarda Diş Çekimi Video

Çocuklarda Diş Çekimi

Diş hekimi çocuğunuzun dişini çeker; eğer diş kök kanalı bir seçenek değil noktaya kadar çürütülürse. Diş onarılan ötesinde kırılırsa veya ağız dişlerle dolup taşındıysa bir diş çıkarılabilir. Çocuğunuz parantez içeriyorsa, bir diş hekimi veya ortodontist diş değiştirme yerini açmak için bir veya daha fazla diş çıkarmaya karar verebilir.

Bir röntgen ışını, dişin ve kökünün iç fotoğrafını çekmek için radyasyon kullanır. Röntgen, diş hekiminin diş hasarının ciddiyetini belirlemesine izin verir. Diş onarılamıyorsa diş çekimi için yeni bir randevu alınacaktır. Colgate’e göre, işlem öncesi ve sonrasında bir antibiyotik verilebilir. Bu, hasarlı dişin sebep olduğu olası enfeksiyonları halleder. Enfeksiyonu ekstraksiyon işleminden önce tedavi etmek, enfeksiyon yayılma riskini azaltır.

Çocuğunuz prosedürü rahatsız ediyorsa, anti-anksiyete ilaçları hakkında doktorunuzla konuşın. Genellikle yatmadan önce, ekstraksiyon işleminden önceki gece. Çocuğunuza ayrıca prosedüre getirmek için ek bir hap verilebilir.

Diş Çıkarma İşlemi 

Çocuklarda Diş Çekimi Video; Görünür bir diş çıkarıldığında basit bir ekstraksiyon gerçekleştirilir. Diş hekimi, Novocain gibi uyuşturan bir lokal anestetik alana enjekte ederek çocuğunuzun ekstraksiyon esnasında ağrı yerine basınç hissetmesini sağlayacaktır. Diş hekimi, diş, bağından kopacak kadar gevşeyene kadar forsepsle ileri geri sallar.

Diş etkilenirse, diş hekiminin çıkarılan dişi görmek için sakız dokusunu çıkarması gerekecektir. Bu durumda, diş hekimi çocuğunuza gevşemek için güldürücü gaz olarak da bilinen nitro oksidi verebilir veya IV yoluyla kendisine güçlü bir sedasyon sağlayabilir. Prosedür gününden önce diş hekimiyle olan anestezi tiplerini tartışmalısınız, böylece seçenekleri öğrenir ve çocuğunuzu daha iyi hazırlarsınız. Dentistry.com’a göre, çocuğunuz sakinleşiyorsa kısa kollu giymeli ve böylece ağız cerrahı IV’ü takmak için kolaylıkla erişebilecek.

Diş Çıkarma İşleminden Sonra

Çocuklarda Diş Çekimi Video; Diş hekimi çocuğunuzu kanama durana kadar gazlı bezin üzerine sıkıca tutacak ve eğer kanama aşırı ise, gaz tüpü oluşana kadar her 20 ila 30 dakikada bir gazlı bez değiştirilmelidir. Çene biraz acı verir ve diş hekimi genellikle ağrı kesici reçete eder. Bazı durumlarda, diş hekimi yalnızca ibuprofen gibi bir tezgah üstünden anti-inflamatuar tavsiye edebilir. Çocuğunuzun yüzü şişerse, buz şişmeyi azaltabilir.

Bir ekstraktasyondan sonraki ilk 24 saat boyunca yalnızca yumuşak gıdalar sunun. Jello ve elmalı koyun gibi gıdalar kabul edilebilirdir ve en azından rahatsızlık verecektir. Çocuğunuz yedikten sonra, tuzlu su ile durulamasını sağlayın, ancak zorla tükürmediğinden emin olun.Dikiş varsa, bunlar iki hafta içinde kendi başlarına dağılır.

Çocuğunuzun, diş çıkarılmasından sonra oluşan kan pıhtısını rahatsız etmemesi önemlidir. Kan pıhtısı yerinden oynarsa, kemik havaya maruz kalır ve kuru yuva adı verilen ağrılı bir komplikasyona neden olur. Kuru soketi önlemek için, alan iyileşirken çocuğunuzun bir saman veya tükürmekten içmesine izin vermeyin. Dişlerini fırçalamaya ve diş ipi kullanmaya devam etmesine rağmen, doğrudan ekstraksiyon yerinde fırçalanmadığından emin olun. Ağrı şiddetli hale gelirse veya çocuğunuz ateş, titreme veya şişme meydana gelirse tıbbi yardım isteyin.

Çocuklarda Diş Çekimi Video


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%