,

Dantel Havlu Kenarı Farklı Modeller

Dantel Havlu Kenarı Farklı Modeller

Dantel Havlu Kenarı Farklı Modeller | Bir kısım insan dantelden nefret ederken bir kısım insan gerçekten de bu dantelleri çok beğeniyor ve pek çok yerde de kullanmak istiyor. Ama bunu yaparken ölçüyü her zaman tutturmak gerekiyor. Mesela söz konusu havlu kenarı oluyorsa o zaman havlu kenarında da danteli abartmamak gerekiyor. Bu nedenle dantel havlu kenarı modelleri bu şekilde dizayn edilebilir.

  • Dantel ile yaprak motifi oluşturabilirsiniz bunun için 15 zincir çekmeniz gerek.
  • Aynı şekilde birbirine batırma işlemlerini yapmanız gerekiyor ve bu şekilde örmeye devam ediyorsunuz. Yaprağın tam ortasına geldiğinizde zinciri arttırmanız gerek. İlk 2 olarak sonra da 3 ve 4 olarak arttırılmalıdır. Ama sona gelince zincir sayısı yine teke düşürülecektir.
  • Aynı şekilde diğer tarafı için de aynı uygulamayı yaptığınız zaman yaprak motifinin oluştuğunu görebiliyorsunuz.
  • Yaprağın tam ortasından bir zincir çıkarmanız gerekiyor. Ve buraya yeni bir zincir eklemeniz gerek. Ama bu aşamada iyice çekmelisiniz. Yoksa yaprak sapı oluşmaz.
  • Bu aşamada birkaç yaprak oluşturun ve sonra da her birini saplarından birine bağlayın.

Dantel Havlu Kenarı Farklı Modeller

Danteller Havlu Kenarlarına Çok Yakışıyor

Dantelleri tercih eden kişiler havlu kenarlarında genel olarak ince olan iplerden yararlanmalıdır. Çünkü kalın danteller havlu kenarları için ne yazık ki pek uygun değil. Hem güzel hem de etkili bir seçim yapmak istiyorsanız o zaman danteller için en ince iplerden yararlanın. Bunun için de ince uçlu bir tığ gerekiyor. Dantel havlu kenarı örnekleri arasından bir seçim yaparken üçgen olarak uzayıp kısalan modeller oldukça modern bir yapıya sahip oluyor. Bu modern yapı sayesinde hem banyolarda hem de mutfaklarda kolay bir şekilde kullanılıyor. Özellikle soft renkli olan havlular içerisinde her zaman beyaz dantel işlemlerini tercih edebilirsiniz. Son yıllarda gri havlular oldukça moda. Bu gri havlu kenarlarına işlenen beyaz dantel de modernlik gösteren bir durumdur. Dantel havlu kenarı modelleri için araştırma yaptığınızda çeyizler için uygun olanlarını da bulabiliyorsunuz. Anlatımları izleyebilir, okuyabilirsiniz. Bu şekilde modeli yapmak daha kolay olacak.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%