,

Dantel Kırlent Modellerini Seçin

Dantel Kırlent Modellerini Seçin

Dantel Kırlent Modellerini Seçin | Kırlentler özellikle dekorasyon konusunda önemli parçalardan biridir. Artık hazır tekstil ürünlerine baktığınız zaman baskılı pek çok kırlent görebiliyorsunuz. Yani bu çok sıradanlaştığı için artık insanlar farklı modellerden yararlanmak istiyor. Ama bu aşamada dışarıdan kaliteli ve farklı bir ürün bulmak kolay değil. Dantel kırlent modelleri ise farklı ama satışı çok fazla yok. Peki, siz bu modelleri yapmak istemez misiniz? İçerisine de bir astar koyarsanız ve bu astarın rengi dantelden farklı olursa o zaman gerçekten hem modern hem de şık ve zarif bir kırlent elde etmiş olursunuz. Dantel kırlent örnekleri arasından bu modeli tercih edebilirsiniz:

  • Tığ ile yapılan danteller için ilk olarak 15 zincirle başlamak gerekiyor.
  • Bu 15 zincir yanında bir 15 zincir daha çekerek ilerleme yapmalısınız.
  • Daha sonra içe batırma işlemi yaparak içlerine dolgu oluşturabiliyorsunuz.
  • Bu dolgudan sonra tam orta yerlerden bir ip daha çıkararak yeni zincirlere başlamanız gerek.
  • Simetrik olabilmesi için 2. Ve 3. Zincirlerde de 15 adet zincir olmalıdır. Her bir zinciri birbirine bağlayan hamleler yaparak tığ ile ilerleme sağlamalısınız.
  • Model oluştukça yenisini ekleyebilir ya da ipi hiç kesmeden motifi çıkarmaya devam edebilirsiniz. Bu tamamen hangi durumun daha pratik olduğu ile alakalı bir durumdur.

Dantel Kırlent Modellerini Seçin

Ev Dekorasyonunda Kırlentler

Salonlarınızın tamamlayıcı parçalarından biri de kırlentlerdir. Bu kırlentleri kullanacaksanız o zaman farklı modellerde olmasını da sağlayabiliyorsunuz. İlk olarak dantelin yastıkta ne işi var demeyin. Bu çok şık bir görüntü sağlayabilmeniz için sizlere yardımcı oluyor. Dantellerin günlük hayata aktarımlarından biri olan bu el işleri sayesinde hem koltuklarınızı hareketlendirecek hem de diğer insanlara göre farkınızı ortaya koymuş olacaksınız. Dantel kırlent modelleri arasında her zaman beyaz ve düz dantelleri seçmek zorunda değilsiniz. İngiliz dantellerinden de yararlanabilirsiniz. Tamamı kapalı olan danteller gibi parçalı olan dantelleri de tercih edebilirsiniz. Yani kırlent seçiminiz tamamen hayallerinizdeki gibi olsun istiyorsanız hazır almak yerine kendiniz bir şekilde yapmaya çalışın. Bu sayede mükemmele ulaşabilirsiniz.


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%