,

Dantel Mutfak Perdesi Modeli

Dantel Mutfak Perdesi Modeli
Dantel Mutfak Perdesi Modeli

Dantel Mutfak Perdesi Modeli | Mutfak perdeleri günümüzde bildiğiniz keten kumaştan çok farklı formatlarda yapılabildiği gibi, jaluzi, zebra, hasır, sepet örgüsü, screamcolor tarzında bir çok şekilde de yapabilmektedir. Fakat modern tarzlar bir yana dursun nenelerimizin, annelerimizin mutfak pencerelerini ya da yatak odalarını veya oturma odalarını süsleyen o nadide dantel perdeler de hiçbir zaman tahtını diğerlerine kaptırmamıştır. Hem nostaljik, hem şık hem de ağır duran bu perde modelleri hem el emeği – göz nurudur, hem de övünç kaynağıdır çoğu zaman.

Bu günse bizler size mutfak pencerelerinize çok yakışacak olan bir dantel mutfak perdesi örneği vereceğiz. Yalnız bu mutfak perdesini örerken el örgünüzü yer yer sıkılaştırıp – bollaştırmamanız gerekiyor. Zira böyle yaparsanız dantel perdeniz marullanma yapabileceği gibi yer yer sarkmalarda yapabilecektir. Bu nedenle elinizin sıkılığını aynı oranda ilerletmelisiniz deriz. Dantel mutfak perdesi modelleri konusunda dilerseniz size verdiğimiz örmeği hayata geçirebilirsiniz.

Size önereceğimiz mutfak perdesi modeli oldukça düz ve sade bir formattadır. Bu bakımdan da örülmesi ve bitirilmesi çok kolay olacaktır diye düşünüyoruz. Zira bu perdeyi dantele kısa bir süre önce başlamış olan bayanlar dahi örebilir. Bu modeli mutfak pencerelerinizde ister 2 li formatta, isterseniz de 3 lü parçalar şeklinde örerek kullanabilirsiniz. Perdemizin büyük bir kısmı düz zincirden yani desensiz bir yüzeyden oluşuyor. Dilerseniz zincirlerden oluşan perdenin su kısmında, yani etek kısmına gelecek olan noktada karşılıklı olarak öpüşen tavus kuşu modelleri, kuş figürleri, Ağustos böceği figürleri koyarak da hareketlendirebilirsiniz. Ya da tercihinizi çiçek, yıldız, kalpli, yelpazeli gibi motiflerden yana da kullanabilirsiniz.

Dantel Mutfak Perdesi Modeli

Yapılışı

1 – önce tek parçada 105 zincir çekere işleme başlayabilirsiniz.

2 – ardından motifin düz olmaması ve hareket kazanması açısından da aralara gül ekleyerek örmeye devam etmelisiniz

3 – son olarak parça dilimlerini birleştirin ve perdeyi tamamlayın

Bu her bir parçalı ütüleyerek kolaladığınızda pencerenizde daha şık ve düzgün aynı zaman da da dik ve muntazam bir görünüm oluşturacağını bilmelisiniz. Dantel mutfak perdesi modelleri konusunda bu gün size önereceğimiz motif bundan ibaret.


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%