,

Dantel Pike Takımı Yapımı

Dantel Pike Takımı Yapımı
Dantel Pike Takımı Yapımı

Dantel Pike Takımı Yapımı | Her ev tekstilinde olmazsa olmazlardan birisi olan Dantel Pike Takımı Yapılışı ile büyük bir sorunu aşmış olacaksınız. Pike Takımları ev tekstilinde belki de en çok çeşide sahip kalemlerden birisidir.

Dantel Pike Takımı Yapımı

Dantel Ve İğne Oyası İle Pike Takımı

Son zamanlarda pike takımları oldukça farklı hatta aykırı modelleri görebilirisiniz. Genç nesillere hitap eden hatta çocuksuluğunu kaybetmeyen ihtiyarlar için bile farklı pike takımları var. Bunlar içinden belki de en aykırı modeller üzerinde karikatür ya da komik yazıların olduğu modeller denilebilir. Genç odaları ya da çocuk odalarında normal olan bu modeller çeyizlere girince biraz yadırganıyor haliyle. Ya da aynı takımı tutan çiftlerin yaptığı gibi takımınızın rengini de kullanabilirsiniz. Her ne şekilde olursa olsun bunların hiç biri bir dantel kadar zarif olmuyor. Zaten dantel ve iğne oyalarının modası hiç bir zaman geçmez de. Özellikle çeyiz setlerinde dantel ağırlıklı modelleri tercih ederek zarafeti her an yaşayabilirsiniz.

  • İğne oyasını ya da dantelle yapılan süsleri pike üzerine işlemek için önce pikenin etrafını zürafa ile çevreleyin.
  • Elinizdeki modeli pikenin uzun kenarından başlayarak iğne ile pikeye işleyin.
  • Bazı modeller pikenin boyu temel alınarak yapılır. Bazılarında ise pikenin üzerinde o anda yapılır. Bunların içinde önceden dantel modelini yapıp sonradan pikeye sabitlemek daha kolay olur.

Beyaz renk pike seçmek hem klasik hem de eskimeyen bir moda olur. Bu durumda pikenin etrafına renkli iplerle yapılan dantel ve süslerle çevreleyebilirsiniz. Eğer beyaz danteller yaparsanız da daha sade bir pikeniz olur. Pike üzerine yaptığınız süsleri yastık kılıflarına da yaparak pike takımınızı tamamlayacaksınız. Dantel Pike Takımı Yapılışı bu kadar basit. Yine de eğer karar veremezseniz tekstil mağazalarında ya da internette örneklere bakabilirsiniz. Ya da hazır yapılan ve genel olarak her model pikeye uyumlu dantel modellerini alarak işleyebilirsiniz. Burada önemli olan dantel modelinizin pike üzerinde uyumlu görünmesi olacak. Komik bir karikatürün altında dantel işlemeleri çok uyumlu olmaz. Ya da kırk yama tarzı yapılan pike modelleriyle bazı danteller yine uyumlu olmayabilir.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%