,

Dantel Sehpa Örtüsü ve Modelleri

Dantel Sehpa Örtüsü ve Modelleri
Dantel Sehpa Örtüsü ve Modelleri

Dantel Sehpa Örtüsü ve Modelleri | Dantel Sehpa Örtüsü Modelleri ile evinizin her detayını güzel ve şık bir şekilde süslemiş olacaksınız. Özellikle misafirlerinize hazırladığınız ikramların sunumları için Sehpa Dantelleri ile sunumunuzu çok daha güzel hale getireceksiniz.

Dantel Sehpa Örtüsü ve Modelleri

Kolay Ve Adım Adım Sehpa Danteli Anlatımı

  • İki tane pamuklu yüz gramlık dantel ipliğini yirmi iki numaralı tel ile kullanacaksınız. İlk adımda yüz tane zincir çekin. Çektiğiniz bu zincirin üstüne brit ve trabzan yapın. Yaptığınız brit ve trabzanın içine dolgu yapın. Dolguyu çiçek, gül gibi motiflerden istediğinizle yapın. Bitirdikten sonra ütüleyip kullanın.
  • Üç adet yüz gramlık dantel ipliğini yirmi iki numara tığ ile kullanın. İki yüz zincir çekerek başlayın. Sonra bu çektiğiniz zincirin üzerini 50 tane kutucukla süsleyin. Daha sonra bu kutucukları doldurun. Doğu yaparken istediğiniz şekli verebilirsiniz. Sonrasında ise zincir yapın. Bu zincirle dantelin köşelerini yapacaksınız. Bitirdiğinizde ütüleyip kullanabilirsiniz.
  • Önce on beş zincirle başlayın. Ve halka yapın, yaptığınız halkaların üzerine sık iğne örün. Daha sonra iki tane basit britle altı tane zincir yapın. Basit britlerden sekiz defa tekrarlayın. Tekrarladığınız sekiz brit aralarını ise sık iğne ile örün. Daha sonra orta kısımlarından üç zincir örün. Tekrar sık iğne ile örün. Üç sırada on dört zincire kadar çıkmalısınız. Sonra hepsini aynı anda çekin. Ortasına on tane zincir yapın. İçlerini de yirmi tane basit britle doldurun. Sonra sık iğneyle devam edin. Böylece sekiz tane çiçeğiniz olacak. Çiçeklerin üstünden iki basit brit ve bir pıtırcıkla gidin. Sonra da sık iğnelerin üstünü kutucuklarla kapatın. Diğer çiçekleri de bu şekilde yapın ve motifleri zincirlerinden birbirine ekleyin.

Bu şekilde el emeği göz nuru bir dantel yapmış oldunuz. Bu dantellerin yapılması kadar yıkanması ve temizlenmesi de emek istiyor. Aslında çok basit malzemelerle yıkanabildiği için her an rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Dantel Sehpa Örtüsü Modelleri ni yıkamak için ılık suya biraz katı sabun rendeleyin. Mümkünse zeytinyağlı ya da diğer katı sabunları kullanın. Bu suya biraz da tuz ekleyip danteli üç saat kadar bu suda bekletin. Sonra soğuk suda çitilemeden ve sıkmadan yıkayın. Düz bir yüzeyde kurutun.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%