,

Dantel Vitrin Takımı Örnekleri 2017

Dantel vitrin takımları her ne kadar birçok ev hanımı için demode olan ürünler olsalar da 2017 sezonu ev dekorasayonu modası içeriğinde dantel detaylarına sahip olan birçok ürün bulunmaktadır. Fabrikasyon ürünlerin son dönemlerde artış göstermesiyle birlikte dantel vitrin takımı örneklerine olan ilgi büyük oranda azalmıştır. El yapımı ürünlerine olan ilginin azalması durumu piyasada el yapımı dantellerin bulunması durumuna zarar vermiştir. Piyasada estetik zevklerine hitap edebilecek olan el yapımı dantelleri bulamayan bireyler bu dantelleri kendileri üretmek isterler. Dantel örme işlemi sanılanın aksine zor bir işlem değildir. Fakat dantel yapımı sırasında ince detayları gözden kaçırmamak ve bu detayları uygulayabilmek gerekmektedir. İnce detayları dantel üzerine işleyebilmek üzere iğne oyası ve 21 numaralı tığ kullanılabilir. Dantel detayına sahip olan her üründe şıklık göze çarpmaktadır. Daha çarpıcı ve şık bir görüntü elde etmek isteyen bireyler kolaylıkla dantel vitrin takımı örnekleri 2017 sezonundan yararlanarak ideallerindeki dantel vitrin örtülerini oluşturabilirler. Bu işlem için ihtiyaç duyabileceğiniz malzemeleri kolaylıkla tuhafiyeciler veya örgü malzemesi satan dükkanlardan elde edebilirsiniz. Dantel örebilmek üzere basit örgü yöntemlerinden yararlanmanız yeterli olacaktır. Tırabzan ve zincir çekme işlemlerini uygulayarak kolaylıkla dantel vitrin takımı örnekleri 2017 tasarımlarını oluşturabilirsiniz. Vitrin takımlarını oluşturabilmek üzere mutlaka sık iğne işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Dantel formunu vitrin takımına verecek olan durum sık iğne olarak bilinmektedir.

Dantel Vitrin Takımı Yapımı

  • Öncelikle vitrinin ölçüsü alınmalı ve elde edilen ölçülere göre dantel vitrin takımı yapılmalıdır.
  • İşlem sırasında kullanılacak olan dantel tipi seçilir. Danteller genellikle beyaz renkli dantel ipler kullanılarak oluşturulurlar.
  • İki düz ve bir ters olmak üzere ince bir tığ yardımıyla dantel vitrin takımları örülmeye başlanır
  • Dantel üzerine son aşamaya gelindiğinde çeşitli süslemeler yapılır.
  • Bu süsleme işlemi sırasında kolaylıkla iğne oyası yöntemine başvurulabilir.
  • İğne ve tığlar 4 numara olarak belirlenirler.
  • Bu işlem sırasında yapılacak en ufak hata örgünüzün ziyan olmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu sebeple Dantel vitrin takımı örnekleri 2017 tasarımlarını yaparken dikkatli davranmanız gerekmektedir.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%