,

Dantel Yatak Örtüsü Modelleri

Dantel Yatak Örtüsü Modelleri

Dantel Yatak Örtüsü Modelleri | Yatak odanızı güzelleştirmek istiyorsanız ve evde bir şeyler yapmak istiyorsanız oyalanacağınız ve sonunda çok güzel bir kazanım elde edeceğiniz yatak örtüsü yapımına başlayabilirsiniz. Dantel Yatak Örtüsü Modelleri ile yatak odanıza her girdiğinizde şıklığına kapılacak ve estetik duruşuna hayran kalacaksınız. Güzel görünümlü olacak yatağınız keyifli hale gelecektir. Sıradanlıktan uzak ve tekrar moda olan dantel yatak örtüleri yaparak zamanınıza da değer katabilirsiniz. Yatak Örtüsü Dantel Modelleri ile yatağınızın havası değişecek ve her gören örtüye hayran kalacaktır. Misafirlerinize de gösterebileceğiniz örtüleri yapmak keyifli olacaktır. Modeli çıkarmak zahmetli gibi görünür ancak elinize aldığınızda bırakamayacağınız bir uğraşta olacaktır. Keyif verici modeller kullanırsanız bitirmesi de zevkli olacağına emin olabilirsiniz.

Dantel Yatak Örtüsü Modelleri

Motifli Yatak Örtüsü Yapımı

  • İki renk kullanacağımız motifler için ilk önce tek rengimizle başlıyoruz. 11 adet zincir çekiyoruz ve zinciri, halka halinde birleştiriyoruz. İkişer zincirle 24 tane dolgu yapıyoruz.
  • Diğer ip rengine geçiyoruz ve 6 tane zincir yapıyoruz. Ve bir tane atlayarak bitiriyoruz.
  • 2 tane zincir ile sık iğne batırıyoruz.
  • 6 tane daha zincirle yine sık iğne yapıyoruz. Ve 2 tane zincirle 5 dolgu yapıyoruz. Ve 1 tane daha zincir çekiyoruz.
  • 5 tane dolgu yapıyoruz ve 6 tane daha zincir yapıyoruz. 3. Dolguya gelindiğinde sık iğne batırıyoruz.
  • 6 zincir çekiyoruz ve 1 zincirin içine batırıyoruz. Motifleri oluşturuyoruz. Motiflerin kaç tane olacağını ilk sırayı birleştirerek deneyebilirsiniz.

Dantel Yatak Örtüsü Modelleri yatak botundan 15’er santim daha büyük yapıldığını hesaba katarak yapıyorsunuz. İki renkli motif tarifi yerine tek renk ip kullanarak da motiflerinizi yapabilirsiniz. Şık duracak motifi masa örtüsü olarak da kullanabilirsiniz. Beyaz dantel ipinden yapabilir. Altına istediğiniz saten bir kumaşla dantelinizi birleştirebilirsiniz. Örmeye başladıkça zevkine varacağınız model bitene kadar epey bir zamana ihtiyacınız olacak. Sabırla emek harcayarak yaptığınız örtünüz çeyizlik olarak da kullanılabilir. Şıklığı ve estetiğine hayran kalacak ve örmenin zevkini alınca işinizi bırakamayacaksınız. Örgüye yeni başlayanlar bile motifi çok kolay yapabilecektir.


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%