,

Derya Baykal Bolero Modelleri

Derya Baykal Bolero Modelleri

Derya Baykal Bolero Modelleri | Örgü ve el işi hobi dünyası kavramlarından bahsedildiğinde ilk akla gelen isimdir Derya Baykal. Yaptığı programlar, sahip olduğu web sayfasından da birbirinden farklı el işi sanatlarını sergileyen ve bu alanda marifetli olan hanımlara da ön ayak olan bir kişiliktir. Sayesinde örgü moda olmanın ötesinde hemen hemen her bayanında uğraşı haline gelmiştir. 2017 yılının en gözde kıyafet parçalarından olan bolero modelleri arasında Derya Baykal bolero modellerinin de yeri muhakkak bulunmaktadır.

Derya Baykal Bolero Modelleri

Ters Başak Örnekli Bolero Yapımı

Derya Baykal’ın örgüye ne kadar kıymet verdiğini hemen hemen tüm Türkiye biliyor desek abartmış olmayız.

El sanatlarının her alanına kıymet veren bayanların yaptıkları işleri sergilemekten mutlu olan ve özellikle gençleri bu alanda teşvik eden bir kişi olup kendi web sayfasında da yapılan tüm parçaların detaylarını sunmaktadır.

Kış aylarının vazgeçilmezi haline gelen bolero modelleri arasında da Derya Baykal’ın paylaşmış olduğu bir modelin yapımı şu şekildedir;

  • 4 numara şişle örneğimize 103 ilmek alarak başlıyoruz.
  • 8 sıra lastik örüyoruz yani 1 ilmek düz 1 ilmek ters. Dilerseniz ilmeklerinizi 2 olarak da yapabilirsiniz.
  • 30 cm kadar başak örneğiniz yapıyoruz. Başak örneği yapılışı ise şu şekildedir;
  • sırada 1 ilmeği örmeden alarak 2 ilmeği düz örüp 1 arttırma yapıyorsunuz. Devamında 2 ilmek bir şekilde ters alınıyor ve kesiliyor. 2 ilmek düz örgü ile 1 arttırma yapılıyor 2 ilmek bir alınıp kesiliyor. Bütün sıra bu şekilde devam ediyor.
  • sırada ise 2 ilmek boş alınarak 1 ilmek ters örgü ile örülüp 2 ilmek ip alt kısımdan alınarak ters bir şekilde örülüyor ve 1 arttırma yapılıyor. 2 ilmek yine birlikte alınıp kesiliyor. 2 ilmek ip alttan alınarak örüldükten sonra 1 arttırılıyor 2 ilmek birlikte alınarak kesme işlemi yapılıyor. Sıranın sonuna kadar bu örme yöntemi kullanılıyor. 30 cm olana kadar bu iki sıra örgü tekrarlanarak model oluşturulur.
  • Model sonrası 8 sıra lastik örgü ile devam edilir ve ilmekler kesilir.

Derya Baykal bolero modelleri içinde başak örneği bolero yapımında son olarak lastikler birleştirilerek dikme işlemi yapılır ve bolero elde edilir.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%