,

El İşi Çanta Modelleri ve Yapılışları

El İşi Çanta Modelleri ve Yapılışları

El İşi Çanta Modelleri ve Yapılışları | Hem tığ işe hem de şiş ile birlikte birbirinden çok farklı olarak birçok modelde çanta yapabilirsiniz. Kullanacağınız ip, tığ ya da şiş ile birlikte oldukça güzel ve yapımı kolay olan çantalara sahip olabilirsiniz. Bu konuda sonsuz model ve seçenek vardır. El İşi Çanta Modelleri ve Yapılışları da bu nedenle farklılık gösterir. Ancak tığ ile birlikte yapılanlar hem daha kullanışlı hem daha kolay hem de daha pratik olur. Bu nedenle tercihlerinizi tığ ile birlikte yapılan modeller üzerinden yapabilirsiniz.

El İşi Çanta Modelleri ve Yapılışları

Tığ İle Çanta Yapımı

  • İlk olarak seçtiğiniz herhangi bir renk ip ile birlikte tığınıza ilk zinciri çekmeniz gerekir. 5 yada 6 zincir çekmenizden sonrasında bir önceki düğüme batarak oradan ip çekin. Bu işlemi 3 defa yapmanız ile birlikte ufak bir yuvarlar oluşturacaksınız.
  • Seçtiğiniz çantanın altını bu zincir ile birlikte yuvarlar olarak döndürerek tamamlayabilirsiniz. Tam turu bitirmeniz ile birlikte bir önceki turda zincirlerin ortalarına batarak orta kısmını doldurabilirsiniz.
  • Çantanızın tabanını bitirmeniz ile birlikte bu taban üzerinden zincirlerin orta kısımlarına tığınızı batırarak çantanın yan kısımlarını yapabilirsiniz. Çantanın yan kısımları taban üzerinden ilerleyebileceği gibi ayrı olarak yapılıp tabana eklenebilir de. Burada taban düz olsun istiyor iseniz sonradan eklemeniz gerekir.
  • Geneli bitirmeniz ile birlikte aynı zincirleri çekerek kol kısımlarını yapmanız gerekir.
  • Son olarak ise istediğiniz bir desen, model ya da dantel varsa çantan bir yüzüne dikebilir ya da ekleyebilirsiniz.

El İşi Çanta Modelleri ve Yapılışları bu anlatımı tamamen tığ ile yapılan bir model içindir. Her model için yapılma aşaması farklı olabilir. Tığ ile çanta yapımı sırasında iki ya da daha fazla renk kullanabilirsiniz. Fazla renk seçeneği ile birlikte yapacak iseniz çantanın kol ve yan kısımlarını sonradan eklemeniz çok daha kolay olur. Bu sayede ayrı ayrı yaptığınız parçaları sonradan birleştirirsiniz. Şiş ile ve kumaş ile yapılan modelleri de incelemeniz istediğiniz eil işi çantayı bulmanızda size yardımcı olacaktır.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%