,

El Kuklası Nasıl Yapılır

El Kuklası Nasıl Yapılır

El Kuklası Nasıl Yapılır | Ek kulası nasıl yapılır sorusunun yanıtlanması için öncelikli olarak kaç adet kukla yapmak istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Bunun için kaç adet kukla yapmak istiyorsanız o kadar da
çorap elde etmeniz lazım. Çoraplar el kuklalarının ana noktasıdır. Siz de kısa bir süre içerisinde çocuklarınızın
keyif ile zaman geçirebileceği bir kukla sahibi olmak istiyorsanız bu adımları kısa sürede tamamlayarak maliyeti
çok düşük bir biçimde elde edebilirsiniz. El kukla yapımını öğrenmek isteyen bireylerin mutlaka şu adımları
dikkatli bir biçimde takip etmeleri lazımdır;

  • Çoraplarınızın hiçbir biçimde küçültülmesi ya da kısaltılması söz konusu olmadan kısa bir süre içerisinde gerekli eklemeleri yaparak elinizden geldiğince hızlı bir biçimde kuklanızı oluşturma yoluna gidebilirsiniz.
  • Çorapta parmakların rastladığı yer kuklanın yüz kısmını oluşturacak biçimde tasarımınızı hazırlamalısınız. Kuklanın oynatma için gerekli olan yerini de çorabın topuk kısmına yerleştirmeniz lazımdır. Topuk kısmını
    baş parmağınızın olduğu bölgeye dört parmağınızı da burun kısmına yerleştirerek çok kısa bir süre içerisinde işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve farklı oyunlara imza atabilirsiniz.
  • Okul öncesi çocuklar için yapılan oyuncaklarda göz yapımı için kullanılan oynayan hareketli gözleri çok
    kolay bir şekilde kuklanın yüz kısmına tutkallar ile yapıştırabilir ve muhteşem bir sonuç elde edebilirsiniz.

El kuklası nasıl yapılır sorusunun yanıtı bu biçimde kısa bir süre içerisinde uygulamaya koyulabilir.

El Kuklası Nasıl Yapılır

Kukla Süsleme İşlemleri

Kuklanızın süslenmesi için ve ciddi bir biçimde kişilerin elde edecekleri kuklanın kalitesini üst noktaya taşımaları için bireylerin mutlaka bu süsleme işlemlerini devam ettirmeleri gerekmektedir. Kukla süsleme işlemleri sırasında kuklanızın hangi cinsiyette olacağına göre işlemlerinizi tamamlamanız çok daha sağlıklı olacaktır.

Örneğin kuklanızın erkek olmasını istiyorsanız iplikleri kısa kısa keserek bir bütün şeklinde kuklanın baş kısmına yerleştirebilirsiniz. Kız bir kukla yapmak istiyorsanız daha uzun saçlar tasarlamanız sizin için çok daha sağlıklı olacaktır. Uzu saçları örme işlemine tabi tutarak da farklı hoş kukla modelleri ortaya koyma imkanından faydalanabilirsiniz. Kukla nasıl yapılır sorusunun cevaplanması sırasında bu adımla çok dikkat edilmesi lazımdır.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%