,

En Güzel Dantel Kırlent Modelleri

En Güzel Dantel Kırlent Modelleri
En Güzel Dantel Kırlent Modelleri

En Güzel Dantel Kırlent Modelleri | Kırlentler kimi zaman çek yatlarımızın üzerinde, kimi zaman sofa ve kanepelerimizin ya da yataklarımızın üzerinde hoş, zarif ve oldukça eğlenceli resimler çizerler. Ev tekstilinde ve buna bağlı olarak ev dekorasyonunda da önemli bir yeri olan kırlentlerimizin hayatımızdaki yeri yatsınamaz. Dilerseniz sizlerde evde bu çok şık ve renkli kırlentlerden oluşturabilirsiniz. Kırlentlerin dantel işlere sahip olanları çok havalı ve gösterişli durmaktadır. Dilerseniz bu dantelleri klasik tarzda örneklerle işleyebildiğiniz gibi, popart akımının renklerini ve işlemelerini kullanarak bu akımdan da yararlanabilirsiniz. Öte yandan dantelli bu kırlentleri düğmelerle ya da farklı objelerle de destekleyebilirsiniz. Dantel Kırlent Modelleri konusunda vereceğimiz örneğe farklı ekler yaparak sizlerde hayal gücünüzden yararlanabilirsiniz.

En Güzel Dantel Kırlent Modelleri

Popcorn (patlamış mısır) Kırlent Modeli

Bu gün evinde şık kırlent (yastık) kaplamaları oluşturmak isteyenlere çok kolay bir kırlent modeli önereceğiz. Aynı zamanda da örmesi de zevkli. Bu kırlent için evde kalan artık iplerinizi bile kullanabilirsiniz. Pamuklu iplerle de yastıklarınızı örebilirsiniz.

Model için pamuklu iplik gerekli

Aynı zamanda da 4. mm tığ gerek

1 – ilk turda dilediğiniz uzunlukta zincir çekerek işleme başlayabilirsiniz. Sonrasında her ilmeğe sık iğne yapmalısınız

  1. turda renk değişebilirsiniz. Burada da bir ilmeğe sık iğne diğerine de önce sık sonra da trabzan yapmalısınız. Sonraki ilmeğe tekrar sık iğne yapın

3 – Bu işlemi sıranın sonuna dek sürdürün renk değiştirin ve her ilmeğe sık iğne yapınız

  1. tur da 2.turu tekrar etmelisiniz.

3 – 4.Tur 2. turun tekrarı olacak. Burada popcornlar birbirinin arasına gelmeli. İlk ilmeğe sık iğne yapınız.

4 – Yine buraya trabzan yapınız

5 – Popcornları birbiri arasına girecek şekilde denk getiriniz.

6 – İlk ilmek sık iğneli olacak. Ardından aynı yere trabzan yapınız.

7 – Ardından da sonraki ilmeğe sık ine yapın. Bu işlemi sıranın sonuna dek tekrarlayınız.

8 – Arkasından istediğiniz uzunluğa gelene dek örünüz. Kenardaki iplikleri saklayınız.

9 – Ardından arkasına dilerseniz örgü de yapabilirsiniz.

10 – Arka kısmına kumaş geçirerek kırlentin bütün çevresine bütünüyle sık iğne yapınız. Bunu dilerseniz minder dilerseniz de kırlent olarak kullanabilirsiniz. Dantel Kırlent Modellerinizin astarını ve tamamını dilediğiniz renklerden oluşturabilirsiniz.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%