,

En Güzel Dantel Mutfak Perdeleri Örnekleri

En Güzel Dantel Mutfak Perdeleri Örnekleri
En Güzel Dantel Mutfak Perdeleri Örnekleri

En Güzel Dantel Mutfak Perdeleri Örnekleri

En Güzel Dantel Mutfak Perdeleri Örnekleri | Dantel tam olarak el emeği ve göz nuru olan bir iştir. Örüldüğünde de ortaya harikalar çıkar doğrusu. Özellikle gelinlik kızların çeyizinde yer alan bu hoş motifler çoğu zaman bakanları da büyüler ayrıca. Sehpa örtüleri masa örtüleri, kırlentler, tepsi örtüleri v.b. derken sizde yatak örtüsü ve perde gibi konularda da kendini geliştirenlerdenseniz, dantel mutfak perdeleri örneklerinden yararlanabilirsiniz. Bu örnekleri perdelerinizin ucuna dikebileceğiniz bir fisto olarak kullanabileceğiniz gibi, kısa perde tarzında da çeşitli örneklerden yararlanabilirsiniz. Örneğin rüstiğe takılarak kullanmak içinde birçok dantel perde örneği de oldukça elverişlidir. Bazı modellerde kelebek desenleri var, bu modellerin duruşu şık ve örmesi de kolay. 2 parça halinde örülerek, 2 kanatlı model şeklinde kullanılabilir bu modeller. Kelebek desenli dantelli perdeler güzelliğiyle dikkatleri üzerine çekecektir.

Öte yandan çiçek motiflerinden çoğaltılarak örülen parçaların birleştirilmesiyle oluşan dantel perdeler de her zaman özellikle mutfak pencerelerinde ya da yatak odası, yazlıkların odaları veya oturma odası pencerelerinde de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış olan perde modellerinden olmuştur.Bu çiçek motiflerini ister mini çıtır çıtır motiflerde örebileceğiniz gibi, dilerseniz büyütüp genişleterek örerek de orta boy ya da büyük boy çiçek motiflerinden yararlanabilirsiniz.

Bunun dışında parça parça örülen üçgen uçlu dantel parçaları da pencereleri ince uzun gösteren sivri bitimli
forma sahip ve çok zarif dantel modellerini oluşturmaktadır perdeler konusunda…Bu tarz üçgenleri de tek tek
örüyorsunuz İster birbirine ekli büyük perde kanatları oluşturun, ister perde ucu yapın üçgenlerden ya da isterseniz de kumaşların üzerine bu üçgenleri dağıtarak kendi modelinizi çıkarın ortaya…Lale figürlü perdeler, kalp dantel örnekli dantel perdeler, örümcek ağı modelleri kısacası mutfak perdelerinde kullanabileceğiniz dantel örnekleri konusu dipsiz bir kuyu adeta. Yani her türlü dantel motifini mutfak perdesi oluşturmakta kullanabilirsiniz. Dantel mutfak perdeleri örnekleri konusunda size fikirler vermeye çalıştık.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%