,

En Güzel İğne Oyası Yemeni Kenarı Örnekleri

En Güzel İğne Oyası Yemeni Kenarı Örnekleri
En Güzel İğne Oyası Yemeni Kenarı Örnekleri

En Güzel İğne Oyası Yemeni Kenarı Örnekleri  | Çeyizlerin güzelliğini yansıtan belki de en önemli parçalar yazmalar, yemeniler desek yanlış olmaz. Bu parçalar tek başına satılsa da güzel olması için kenarlarına oya işlemeleri yapılır. Eski zamanlarda bu şekilde genç kızlar çeyizlerini süsler maharetlerini gösterirlermiş. Şimdilerde ise hemen her kapalı bayanın kullandığı bu güzellik sembolleri, bazen boyunda çok güzel bir fular olarak da kalabiliyor. En Güzel İğne Oyası Yemeni Kenarı Örnekleri ile bu eski gelenek şimdilerde en güzel aksesuarlardan kabul ediliyor.

En Güzel İğne Oyası Yemeni Kenarı Örnekleri

Yazma Kenarları İşlemeye Başlarken

Yazma kenarları işlemek sadece basit bir örgü anlamına gelmez. İnanmayacaksınız ama örgü dantel işleri sizi stresten kurtarır. Dikkat yoğunlaştırma çalışmaları yerine de dantel işleyebilirsiniz. Hatta çoğu kritik ameliyata giren doktorlar artık örgü ile hem stres atıyorlar hem de el – göz koordinasyonlarını geliştiriyorlar.

Bu kadim geleneğin bir parçası olmak için bazı temel becerilere de sahip olmanız gerekiyor. Hemen tüm oya örneklerinde kullanılan teknikleri kavrarsanız çok güzel yazma kenarı oyaları yapabilirsiniz. Bu temel tekniklerden zürafa tekniğini hemen her yerde göreceksiniz. Bu yüzden boş bir bezde biraz aşağıdakileri uygularsanız el becerinizi geliştirebilirsiniz.

  • Önce ipin bir ucunu kumaşın kenarına koyun ve parmağınızla orda tutun.
  • İğneyi ipin altından kumaşa batırın. Burada önemli olan her yaptığınızda iğnenin ipliğin altından kumaşa batırılması olacak.
  • Daha sonra iğnedeki ipi tutun ve iğnenin etrafından bir iki tur dolayın.
  • Sonra iğneyi yavaşça çekin.
  • Düğüm oluşması gerekiyor. Düğüm oluşunca ipi sıkıca çekin ve düğümü yapın.
  • İpi çekerken bir elinizle kumaştan tutun. Mümkünse diğer elinizin başparmağıyla çekin. Bu şekilde kumaşın zarar görmesini ve düğümün daha sık durmasını sağlarsınız.
  • Şimdi de iğneyi ilk düğümün az ilerisine batırın.
  • Sonra ipi iğnenin üzerine koyun. İğnedeki ipi ise çıkarmadan iğnenin ucuna dolayın ve iğneyi yukarı çekin. İlk düğüm gibi yapın.
  • Bu şekilde ilk zürafanızı yapmış oldunuz.

İki düğüm arasında bırakacağınız ip çok uzun olursa ya da çok kısa olursa zürafanız güzel durmaz. Ancak zamanla alışacaksınız. Zaten gördüğünüz gibi iki düğüm de birbirinin aynısı. En Güzel İğne Oyası Yemeni Kenarı Örnekleri yaparken ne kadar güzel zürafa yaparsanız yazmanız da oyanız da güzel durur.


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%