,

En İyi Lazer Epilasyon Cihazı


En İyi Lazer Epilasyon Cihazı | Yaklaşık 10 senedir hayatımızda olan lazer epilasyon aletleri bir çok kadının kıl problemini halletmesi nedeniyle büyük bir kolaylık sağlıyor. Lazer ışınları ile kıl köklerine etki eden bu yöntem böylece tüm yaz boyunca kadınları kıl alma derdinden kurtarıyor. Ama ilk kez epilasyon yaptıracak kadınlar en iyi lazer epilasyon cihazı ne diye merak ediyor olabilir. Fakat bu bazı yöntemleri ve cihazları tanımaktan geçiyor diyebiliriz.

Lazer epilasyona gitmeden dikkat etmeniz gereken bir kaç husus da vardır. Bunlardan en önemlisi epilasyon yaptıracağınız bölgeyi traş etmenizdir. Zaten epilasyonun gidişatına göre size nasıl almanız gerektiği ve ne kadar da bir almanız gerektiği söylenecektir. Ayrıca lazer epilasyon işleminin hemen ardında değil, bir kaç hafta sonra tüylerinizde dökülme görülecektir. Ayrıca leke kalmaması için de güneşten korunmalı ve mümkün olduğu kadar kış aylarına girerken epilasyon işleminizi yaptırmalısınız. Böylece yaza kadar tüyleriniz büyük oranda azalırken güneşten kaçmak zorunda da kalmayacaksınız.

En İyi Lazer Epilasyon Cihazı

Lazer Epilasyon Cihazları Nelerdir?

Epilasyon cihazları neler diye soracak olursanız sizlere en çok tercih edilen bazı yöntemlerden bahsedebiliriz. Cihazların kılların kalınlığına, kişinin cilt tonuna ve kılların da rengine göre belirlendiğini söyleyebiliriz. En iyi lazer epilasyon cihazı yöntemini bulmak için size temel olan 3 yöntemden bahsedelim.

Diode dediğimiz cihaz beyaz tenli ya da buğday tenlilerin sık sık tercih ettiği bir yöntemdir. İnce kıllara daha fazla etki ettiği görüldüğü için kılı ince olanlar bunu tercih eder. Daha ziyade yüz bölgesi için epilasyona gidenler diode cihazını kullanır. Alexandrite yöntemi ise yine beyaz ve buğday tenlilerin kullandığı bir cihazdır. Bu kişilerin kılları açık tenli olmalarına rağmen koyu olur. ND Yag cihazı esmer ve daha koyu renk cilt tipine ve yine koyu kıllara uygulanan bir yöntemdir.

Lazer epilasyon için yapılması gereken dediğimiz gibi güneş ışınından korunmak ve uzmanın tavsiyeleri ile isteklerine uymaktır. Kaç seansta kılın azalacağı kişiden kişiye ve kıl köklerinizin kalınlığına göre değişiklik gösterecektir. Bunun için uzmanınız size takribi bir süre verecektir.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%