,

En Kolay İğne Oyası Örnekleri

En Kolay İğne Oyası Örnekleri
En Kolay İğne Oyası Örnekleri

En Kolay İğne Oyası Örnekleri | İğne oyaları gerek havlu kenarlarına gerekse de tülbent ve masa üstü örtülerinin kenarlarına yapılarak bunlara ayrı bir görünüm katar. Ancak kadınların iğne oyalarından uzak durduklarını da söyleyebiliriz. Her ne kadar sonucunda oldukça güzel ve zarif bir tasarım doğursa da yüksek bir el becerisi istemesi ve de uzunca bir zaman sürmesinden dolayı tercih edilmemektedir. Ancak bu konuda sizlere yardımcı olarak bu konudaki endişelerinizi kaldıracağız. En Kolay İğne Oyası Örneklerinden başlayarak sizlere bu alanda iğne oyasını da öğretecek ve ne tarz modellerde figürlerin yapıldığını göstereceğiz.

İğne oyası ile yapılan örneklerde en sık kullanılan modeller çiçek desen ve motiflerdir. Özellik ile de paşa çiçeği lale çiçeği mor teşbih çiçeği gibi modeller sıkça bir şekilde kullanılır. Ayrıca acem borusu sarmaşığı gibi sarmaşık çiçek modelleri de kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Çiçek modelleri dışında da kolayca yapılan iğne oyası modelleri arasında güneş ve kalp işlemeleri de vardır. Çiçeğe göre daha farklı bir yapımda olmalarına rağmen dikkatli bir çalışmada oldukça kolay bir şekilde oya yapılabilir.

En Kolay İğne Oyası Örnekleri

İğne Oyası Yöntemi İle Acem Borusu Sarmaşık Modelinin Yapılışı

İğne oyası ile kolay bir şekilde yapılabilen modeller arasında ilk sıralarda acem borusu sarmaşık çiçeği gelir. Bu çiçek modelinin yapımını sizlere anlatalım. Biraz el becerisi ve sabır ile oldukça güzel bir tasarımlı model yapabilirsiniz.

  • İlk olarak 8 zürafa yaparak başlıyor ve bu şekilde 7 sıra boyunca çıkıyorsunuz.
  • Her iki zürafanın içine 3 zürafa yapacak şekilde devam ederek artırma yapıp toplamda 5 zürafa yapıyorsunuz.
  • Ardından da sağdan ve de soldan artırma yaparak bu zürafa sayısını 7 ye çıkarıyorsunuz.
  • Bu işlemden sonra da kesme yaparak 3 zürafaya düşene kadar buna devam ediyorsunuz.
  • En Kolay İğne Oyası Örnekleri arasında yer alan acem borusu sarmaşık çiçeğinde bu sayede ilk yaprağı bitirmiş oluyorsunuz.
  • Sonra da aynı şekilde 3 yaprak daha yapıyorsunuz.
  • Sonra ilk yapraktan başlayarak çevresinde zürafa yapıyor ve diğer yapraklarla da bunu birleştirmiş oluyorsunuz.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%