,

Epilasyon Genital Bölge

Epilasyon Genital Bölge

Epilasyon Genital Bölge | Lazer epilasyon vücudun bir çok bölgesine yaptırılabilir bir işlemdir. Bir çok kadının bilmediği bazı alanlara ise uygulanması son derece riskli olabilir. Bunlar göz kapağı çevresi ve çene gibi ince deri olan kısımlardır. Ama zaten en fazla tercih edilen ve gidilen bölgeler koltuk altı ve genital bölgedir. Zaten lazer epilasyondan en olumlu sonuç alabileceğiniz bölgeler de bu bölgelerdir. Epilasyon genital bölge ve koltuk altında son derece başarılı çalışır.

Lazer tedavisinde kullanılan lazer ışınları asıl tedavinin ana kaynağını oluşturur. Çünkü bu ışınlar kıl köklerine etki eder ve bunun sonucunda kişinin kıl rengi ve kalınlığına bağlı olarak yüzde 90’lara varacak şekilde bir azalma olduğu farkedilir. Lazer tedavi genital bölgeye yapılacaksa bunun çok acılı olduğunu düşünenler yanılacaktır. Fakat bu her bölge için geçerlidir. Lazer epilasyon genel olarak hafif acılı bir operasyondur ve bu durum sadece genital bölge için geçerli değildir. Fakat gelişen teknoloji sayesinde güçlü soğutma teknolojilerine sahip cihazlar kullanıcıların daha az acı hissetmesini sağlayacak bir çok yöntem gerçekleştirmiştir. Ayrıca bilinmesi gereken bir diğer önemli konu ise lazer epilasyonun kılları tamamen ortadan kaldırdığı yönünde değildir. Sadece büyük oranda azaltır ve böyle bir garanti veren firmalar güven teşkil etmez.

Epilasyon Genital Bölge

Lazer Epilasyon Genital Bölgeye Nasıl Uygulanır?

Epilasyon genital bölge anlamında baktığımız zaman bilmeniz gereken önemli kurallar vardır. Bunlardan biri de genital bölgenizi epilasyon tedavisi sırasında ağda ile almamanız olacaktır. Ağda yerine jilet ile traş etmeli ve kıl köklerini bu sayede daha da belirgin hale getirmelisiniz. Bunun sonucu olarak da epilasyon işleminizin daha da hızlanacak ve seanslarınız daha olumlu cevap verecektir.

Çünkü ister ağda olsun ister tüy dökücü krem olsun bunlar kılı kökünden ayırdığı için genital bölgede tavsiye edilmez. Genital bölgeniz için daha hassas olmalı ve epilasyon sırasında devamlı olarak temiz ve hijyenik tutmaya da özen göstermelisiniz diyebiliriz. Ayrıntılı bilgi için lazer epilasyon cihazlarına göz atabilir ve konu hakkında kullanıcı deneyimlerinden faydalanabilirsiniz dememiz mümkündür.


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%