,

Epilasyon Lazer Çeşitleri Nelerdir

Epilasyon Lazer Çeşitleri Nelerdir

Epilasyon Lazer Çeşitleri Nelerdir | Epilasyon, insanlarda vücutta bazı bölgelerde çıkan ve istenmeyen kılları vücutan uzaklaştırma işlemine epilasyon adı verilmektedir. Epilasyon çeşitli şekillerde yapılabilmekte olan bir işlemdir. Epilasyon işlemini sürekli olarak yapmak istemeyen ve istenmeyen bölgelerde çıkan kıllara uzun süreli çözüm bulmak isteyen kişiler genellikle lazer epilasyon yaptırmaktadırlar. Lazer epilasyon işlemi genel olarak kişilerin çok sık başvurmuş olduğu bir işlemdir. Lazer epilasyon işleminin de kendi arasında çeşitli türleri bulunmaktadır. Kişiler bu lazer epilasyon türlerinden dilediklerini yaptırabilirler. Epilasyon lazer çeşitleri genel olarak epilasyon işleminin yapıldığı yerlerde bulunmaktadır.

Epilasyon Lazer Çeşitleri Nelerdir?

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Epilasyon lazer yaptırmak isteyen kişiler için çeşitli işlem türleri bulunmaktadır. Bu işlem türleri arasından sizler için hangisinin uygun olacağına genellikle epilasyon merkezi karar vermektedir. Bu epilasyonların seçiminde vücut tipine yatkınlık da oldukça önemlidir. Epilasyon lazer çeşitleri şu şekildedir:

Diode Lazer Epilasyon: Diode lazer epilasyon türünde istenmeyen tüyler oldukça azaltılmaktadır. Bu yöntemde kullanılan lazer ışınlarının dalga boyu diğer türlere göre daha uzundur. Bu da genellikle oldukça koyu renkli tenlere sahip olan kişilerde bile çok daha etkili sonuçlar vermekte olan bir yöntemdir.

Alexandrite Lazer Epilasyon: Bu epilasyon türü oldukça pratik ve aynı zamanda son derece etkili bir yöntemdir. Bu yöntem genel olarak açık cilt türlerinde kullanılmakta olan bir yöntemdir. Bu yöntemde genellikle tüyler ciltten anında uzaklaşmaktadır ve kişiler son derece memnun kalmaktadır. Koyu renkli ciltlerde pek fazla tercih edilmeyen bu yöntem koyu renkli ciltler için çeşitli yan etkiler oluştuabilmektedir. Bu yöntem yüz ve boyun bölgelerdeki ince ve küçük tüy miktarında ise artışa neden olabilmektedir. Bu yüzden Alexandrite lazer epilasyon çeşitleri bu bölgelerde uygulanmamalıdır.

Nd Lazer Epilasyon: Bu yöntem çok koyu renkli tene sahip olan kişiler için geliştirilmiş özel bir lazer epişasyon yöntemidir. Bu yöntemde genellikle ağrı diğer yöntemlere göre biraz daha fazladır. Bu yöntemde kullanım alanı diğer yöntemlere göre daha kısıtlıdır. Bu lazer epilasyon yöntemi çok nadir kullanılan ve pek fazla tercih edilmeyen bir yöntem olarak bilinmektedir.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%