,

Erkek Bebek Atkı ve Şapka Modelleri

Erkek Bebek Atkı ve Şapka Modelleri
Erkek Bebek Atkı ve Şapka Modelleri

Erkek Bebek Atkı ve Şapka Modelleri | Bayanların hemen hemen birçoğu şu düşünceye sahiptir “örgü modelleri içerisinde kız bebekler için daha fazla alternatif bulunmaktadır.” Hatta bu düşünde bebek kıyafetleri içerisinde geçerli olabilmektedir. Eski dönemlerde belki ama günümüzde duruma bakıldığında erkek bebekler için de birbirinden farklı örgü modelleri ile birlikte kıyafet seçenekleri bulunmaktadır. Özellikle kış aylarının gelmesi ile örgü bilen anneler bebekleri için ilk olarak soğuk kış günlerinde onları korumak amaçlı bere ve atkı örneklerini incelemeye başlarlar. 2017 yılında da erkek bebek atkı şapka modelleri içerisinde hayvan figürlü modeller ön plana çıkarken kulaklıklı ve çene altından bağlamalı modeller de oldukça kullanışlıdır.

Erkek Bebek Atkı ve Şapka Modelleri

Küçük Beylere Şapka ve Atkı Yapımı

Erkek bebekler için örgü modelleri seçilirken daha çok hayal kahramanı karakterler, hayvan deşeli örnekler, ponponlu modeller ya da kulaklıklı ve çene altından bağlamalı bere modelleri seçilmektedir. Noel baba şapkası gibi arkası uzun ve ponponlu model berelerde sıklıkla erkek bebekler için kullanılmaktadır. Tamamen sizin zevkinize bağlı olarak dilerseniz yetişkin modellerinden seçerek ölçülerini küçültüp bebeğinize uyarlayabilir dilerseniz bebek örnekleri arasında birbirinden eğlenceli olan desenli modelleri seçerek örmeye başlayabilirsiniz.

Bizler size erkek bebekler için kullanışlı olan lastik kısmı kalın üzerinde ponpoları olan bir bere anlatımı yapacağız.

  • İlk olarak beremiz için renk seçimi yapıyoruz. Bizim tavsiyemiz bebekleriniz için canlı renkler seçmenizdir. Klasik renklerin dışında onlara yakışacak tenlerine uyacak canlı iç açıcı renkleri seçerek farklı modeller elde edebilirsiniz.
  • Şapkamızın alt bant kısmını örerek başlıyoruz. 22 ilmek alarak örneğimize başlıyoruz.
  • Düz örgü modeli ile 32 cm ördükten sonra ilmeklerin hepsini kapatıyorsunuz.
  • Hazırladığınız bandı ikiye katlayarak açıkta kalan kısmından 100 ilmek çıkartarak örgüye başlıyorsunuz.
  • 16 sıra arasına 8 sıra ördükten sonra 6 ilmek örülüp 1 ilmek kesilerek delik yapılır. 8 sıra örülerek devam edilir. İlmekler kapatılır sıra sonunda.
  • 32 ilmek başlanır. 17 cm örülür ve ilmekler kapatılır. Hazırladığınız bu parçayı şapkanın ön kısmına son yaptığını parçaya eklersiniz. Tepe kısmı büzülerek iplik geçirilir ve 5 tane ponpon yaparak şapkayı bitirirsiniz.
  • Atkısı için dilediğiniz kalınlık için ilmek alarak 6 sıra haraşo örgü ile başlanır. 74 cm dilerseniz haraşo dilerseniz düz örgü devam edebilirsiniz. 2 tane ponpon hazırlayarak atkıyı kapattıktan sonra uç kısımlarına uygulanır.

Erkek bebek atkı şapka modelleri içerisinde dilediğiniz iplerle yapabileceğiniz oldukça basit bir örnektir.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%