,

Eski Pantolondan Çanta Yapımı

Eski Pantolondan Çanta Yapımı

Eski Pantolondan Çanta Yapımı | Eski pantolondan çanta yapımı konusunda sizin işinize en çok yarayacak olan başlığın hiç kuşkusuz ki kot pantolonlar olduğunun altını çizmek lazımdır. Kot pantolondan çanta yapımı konusunda kişilerin izlemeleri gereken noktalardan bazıları şu biçimde sıralanmakta ve karşımıza çıkmaktadır;

  • Pantolondan çanta yapımı konusunun ilk adımının atılması için bacak kısmının kesilmesi lazımdır. Bacak kısmı kesildiği zaman kişilerin elinde buluna parçaların atılmaması ve hatta bunların da farklı projelerde kullanılmasına ayrıca önem verilmesi lazımdır. Siz de elinizde bulunan herhangi bir kotu artık kullanmıyorsanız ya da size dar ya da bol geliyorsa bunları atmak yerine çantaya transforme ederek çok daha işinize yarayacak olan bir hale dönüştürebilirsiniz.
  • Bacak kısmını kestikten sonra kişilerin ortaya koymaları gereken diğer işlemler ise dikim işlemleridir. Dikim kısmının makinede yapılması çok daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir ürünün ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Elinizde makineniz yoksa bunu el dikişi ile de yapabilirsiniz. Bu el dikişi sırasında olabildiğince sık ilmekler atmanız lazım geldiğini de unutmamalısınız.

Bunun dışında kalan parçalardan çantanızın sap kısmını da hazırlayabilirsiniz. Sap kısmının oluşturulması ile istediğiniz uzunluğu seçebileceğinizi ister sırt çantası tarzında isterseniz de kol çantası olarak da tasarım özelliklerinin ortaya çıkması sağlanabilmektedir.

Eski Pantolondan Çanta Yapımı

Pantolondan Çata Yapımı Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Eski pantolondan çanta yapımı konusunda kişilerin dikkat etmeleri gereken noktalardan bir diğeri de süsleme konusudur. Süsleme noktasında kişilerin direkt olarak kendi tarzlarını yansıtma imkanlarının olduğunun da farkında olunması lazımdır. Örneğin daha yöresel desenlerden hoşlanıyorsanız bunu hoş bir biçimde farklı örnekler ile örgü kesimlerinin uygulanması ile ortaya koyabilirsiniz. Mesela geçmişten kalma yazmalar varsa bunların oyalı kısımlarını da kısa bir süre içerisinde çantanıza ekleme imkanınız olduğunun bilincinde olmalısınız. Bu süsleme sırasında popüler bir şekilde kullanılan maddelerde bir diğeri de kurdeledir. Kurdele kullanımının bu denli yaygın olması hem fiyat bakımından düşük olması hem de zarif bir görünüme sahip olması bakımından çok büyük bir öneme sahiptir. Pantolondan çanta yapımı konusunda bu adımlara çok dikkat edilmesi lazımdır.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%