,

Eski Tişörtleri Değerlendirme

Eski Tişörtleri Değerlendirme

Eski Tişörtleri Değerlendirme | Eskimiş tişörtler genel olarak toz bezi şeklinde kullanılıyor. Ancak bu kullanım alanı yerine farklı alanlarda da değerlendirmeler yapabilirsiniz. Yaratıcı fikirler sayesinde hoş ürünler ortaya çıkmak mümkün. Eski tişörtleri değerlendirmek için kesim ve dikim yapmalısınız. Mesela yastık kılıfı olarak kullanımına yer verebilirsiniz. Şöyle ki orta desenleri zarar görmediyse yastığa geçirebilirsiniz. Sonrasında da artan yerleri kesebilir ve dikebilirsiniz. Bunun yanı sıra çanta olarak da kullanabilirsiniz. Yine kumaşları arkalı önlü kesmeli ve birleştirmelisiniz. Saplarını da eklemeniz halinde kullanışlı bir çanta oluşturabilirsiniz. Eski tişörtlerden neler yapılır öğrenmek istiyorsanız paspaslara da göz atabilirsiniz. Merak edenlere öncelikli olarak bu konuda bilgi vereceğiz. Yapımında sadece eskimiş tişörtlere ve ince paspasa ihtiyacınız olacaktır. Kalın iğneler ile iplikler de kullanmalısınız. Sonuç olarak evinizde kullanmak adına paspas yapmış olacaksınız.

Eski Tişörtleri Değerlendirme

Eski Tişörtlerden Paspas Yapımı

Tişörtlerinizi çöpe atmak ya da toz bezi olarak kullanmak yerine farklı alanlarda değerlendirebilirsiniz. Üstelik konforlu bir ürün haline getirmek de zor olmayacaktır. Sunduğumuz tarif üzerinden harekete geçerek paspas yapabilirsiniz. Paspasın da istediğiniz her alanda kullanımına yer verebilirsiniz. Çünkü yapımından dolayı son derece kullanışlı hale gelecektir. Adımlarına bakacak olursak;

  • Tişörtlerinizi değerlendirmek için önce küçük parçalara ayırmalısınız.
  • Çokta küçük olmamalı ve büzgülü olarak kullanımlara yer verilmelidir.
  • Tüm kumaşların oval hale getirmelisiniz. Bu şekilde dikimi daha kolay olacaktır.
  • Kumaşların paspas üzerine kalın iğneler üzerinden döşenmesi gerekiyor.
  • Döşemeleri de sık sık yapmayı unutmamalısınız. Paspasın her yerini tişört parçaları üzerinden kaplamalısınız.
  • Kaplama işlemleri sonucunda renkli ve konforlu bir paspas üretmiş olacaksınız.

Kulağa çok zor gibi gelse de birkaç saat içinde tüm kesim ve dikim işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Son derece kullanışlı olan bu paspaslara genel olarak çocuk odalarında rastlanıyor. Hoş bir ev eşyası olarak kullanmak mantıklı olacaktır. Eski tişörtleri değerlendirmek istiyorsanız tüm fikirlere de bakabilirsiniz. Perde yapımının dahi olduğunu göreceksiniz. Küçük parçalar keserek perdeler de elde edebilirsiniz. Çocuk odalarına özel olarak bu perdelerin de dikimine yer veriliyor. Farklı aksesuarların üretimini de anlatımları sayesinde öğreneceksiniz.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%