,

Ev Satın Almak İsteyenler Nelere Dikkat Etmeli

Ev Satın Almak İsteyenler Nelere Dikkat Etmeli
Ev Satın Almak İsteyenler Nelere Dikkat Etmeli

Ev Satın Almak İsteyenler Nelere Dikkat Etmeli; Başlığınıza “ev sahibi” eklemek, hayatta gurur verici bir andır. Kendi evinizin bahçesinde bir kapalı yüzme havuzu elde edebilmekten ev sahibi olmanın tüm avantajlarını düşünmek heyecan vericidir. Ancak hayalinizdeki evinde sonsuza kadar mutlu yaşayabilmeniz için bir ev bulmanın zorlukları ve onu çevreleyen kırmızı bant katmanları öncelikle ele alınmalıdır.

Ev Satın Almak İsteyenler Nelere Dikkat Etmeli

1. Peşinatın Mutlaka Olsun

Her ne kadar ipotekli ev sahipleri tarafından ipoteklere erişilebilir olsalar da, mülkiyetin her sentini tamamen kapsamaz. Peşin ödeme için hala yeterli nakit tasarruf etmeniz gerekecek. Peşinat olarak tahsis edilmek için yeterli miktarda nakit ödemiyorsanız, brokerlar vasıtasıyla mülk aramaya başlamaya çalışamazsınız ve olmamalıdır. Bu hem siz hem de aracı kurumunuzdan zaman ve emek harcıyor, ihtiyaç duyduğunuz kaynakları önceden açıklamak için harcayabileceğiniz kaynaklar. Bir ev için standart peşinat, emlak fiyatının yüzde 20’sidir. Yüzde 3’ün altına veya bazı durumlarda paranın düşmesine bile izin veren finansman seçeneklerinin bulunduğunu unutmayın. Cazip olduğu haliyle, daha yüksek faiz oranları ve ek sigorta primleri içerdiğinden, bu tür fırsatlardan kaçının.

Ev Satın Almak İsteyenler Nelere Dikkat Etmeli

2. Bir yere karar verin

Ev Satın Almak İsteyenler Nelere Dikkat Etmeli; Gayrimenkul geldiğinde konumu kraldır. Bu pazarın arz ve talebini yönlendiren tek önemli faktör bu. Kötü yerler, değer düşüklüğüne uğramış mülk değerlemelerine ve bunun tersine yol açar. Peşinat için tasarruf ederken bir yere karar verebilirsiniz. Aslında, iki faktör birbirini etkiler; seçtiğiniz yerin medyan konut fiyatlarını ve bunun sonucunda tasarruf etmeniz gereken peşinat tutarını geniş ölçüde belirleyecektir.

3. Web’i inceleyin

Konut tercihleriniz, önemli saydığımız faktörlere bakılmaksızın, onlarcae ölçüt kümesine giren onlarca değişebilir alternatifleri İnternet araştırabilirsiniz. Geleneksel olarak, gazete reklamlarıyla ve mülk listelerine yapılan kişisel ziyaretlerle sınırlı kalırsınız. Bununla birlikte, teknoloji, topluluğun bu özel işlemi daha rahat ve verimli bir şekilde yeniden yazabilmesini sağlamıştır.

Ev Satın Almak İsteyenler Nelere Dikkat Etmeli

4. Mülkiyet İnceleme

Bir avuç dolaştırdıktan sonra özellikleri incelemeye başlayın. Mülkün iyi durumda olup olmadığı, evi satın aldıktan sonra ne gibi bakımlar veya onarımlar yaptırmanız gerektiği gibi önemli sorularınızı yanıtlayın, çocuklu veya evcil hayvan dostu mudur yoksa belli odaları yenilemek zorunda mıyız? Olmak mı?

5. Satıcılar ile Müzakere Etmek

Ev Satın Almak İsteyenler Nelere Dikkat Etmeli; Bu da en çok beklenen faz olabilir ev satın alma işleminin en korkunç aşamasıdır. Doğal olarak bir görüşmeci olup olmadığınıza veya müzakerelerin yoğunlaşan tecrübesini korkuttuğunuza bağlıdır. Satıcı tarafından belirlenen soran fiyatı her zaman kabul etmek zorunda değilsiniz. Bununla birlikte, satıcılar size yarasa atmak için size söyleyebilir çünkü bir teklif çok düşük ayarlama konusunda dikkatli olun.

6. Bir Bağlayıcı (Kapora) koy

Ev Satın Almak İsteyenler Nelere Dikkat Etmeli; Teklifiniz kabul edildiğinde veya onaylanırsa, kapanış anlaşması imzalanana kadar bir bağlayıcı yapmanız istenir. Bir bağlayıcı, ev için üzerinde anlaşmaya varılan fiyatın yüzde birinin yatırılmasıdır.

7. Yasal Temsilcinize Başvurun

Avukatınız, satış tarafını temsil eden avukat tarafından gönderilen sözleşmenin ayrıntılarını idare edecektir. Tüm maddelerin önceden  üzerinde mutabakata varıldığından emin olmak için dokümanları dikkatle inceleyin. Avukat, burada bir mülk satın alımıyla birlikte gelen hukuk jargonunu analiz etme konusunda deneyimli olduklarından kullanışlı olacak.

İlk evinizi satın almak sizi her adımda heyecanlandıran olumlu bir deneyim demektir.

 


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%