,

Facebook Oyunları nasıl silinir?


Facebook Oyunları nasıl silinir? İki tür Uygulama / Oyun vardır: biri hesabınıza eklenir ve biri de hesabınıza eklenmez. Geçerli Facebook arayüzü, duvarınızın sağ tarafında yer alan bir panelden oluşuyor. Bu panel, Gruplar, Uygulamalar, Etkinlikler, Sık Kullanılanlar, Arkadaşlar, İlgi Alanları, Sayfalar vb. Öğelerden oluşur. Tüm panel yalnızca, hesabınıza eklenen Uygulamalar, Sayfalar, Arkadaşlar vb. Öğelerden oluşur. Bu uygulamaları ve oyunları kaldırabileceğiniz oyunlar.

Facebook Oyunları silme ve engelleme

Oyunlar bir oyun türüdür; dolayısıyla artık ihtiyaç duymadığınız diğer uygulamalardan kurtulmak için bu bilgileri kullanabilirsiniz.
Facebook’ta oturum açın. İstendiğinde kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazın.
Kaldırmak istediğiniz belirli oyunu / uygulamayı bulun. Bu, “Ayarlar” altındaki Uygulama kategorisi altında olacaktır.  Sol kenar çubuğunda, “Uygulamalar” ın altında “Oyunlar” ı bulmalısınız. Bu yeni sayfanın üst kısmındaki “Oyunlarınız” metnini tıklayın. Oyunlar sayfasında, Facebook hesabınızla ilişkili tüm oyunları ve en son ne zaman oynatıldığını izleyecektir.
Fare göstericinizi uygulamada / oyunda getirin. Fare işaretçisini belirli uygulama / oyunların üzerine getirirken, o oyunun adının sol tarafında dişli gibi görünen bir ayar simgesi (küçük, gri bir simge) görünür.
Bu ayarlar simgesini tıklayın. Bu bir açılır menü açılır. En az 3 seçenek sunar – “Sık kullanılanlara ekle”, “Ayarları düzenle” ve “Uygulamayı kaldır”
“Uygulamayı Kaldır” veya “Oyun Kaldır ” seçeneğini seçin. Açılan menüde, istendiğinde oyunu kaldırın. Bu, onaylamanızı isteyen yeni bir açılır pencere açacak ve ayrıca, uygulama yazılarını Facebook’dan kaldırmak için bir kutu da kontrol edilebilecektir. Kaldırmak için “Kaldır” düğmesini tıklayın.

 • Uygulamayı / oyunu silmekte olduğunuzu onaylamanızı isteyen bir uyarı olacaktır.

Kaldırmak istediğiniz belirli oyunu

Bu adım adım rehber, tarımdan emekli olmanıza veya bir suç hayatından vazgeçmenizi sağlayacaktır:

 1. Facebook hesabınıza giriş yapın.
 2. Sayfanın sağ üst köşesindeki “hesap” sekmesini tıklayın.
 3. Soldaki listeden “gizlilik ayarları” nı seçin.
 4. Sayfanın alt kısmındaki “uygulamalar ve Web siteleri” altında, “ayarlarınızı düzenle” yi seçin.
 5. “Gizlilik ayarlarınızı seçin” sayfasında, “kullandığınız uygulamalar” ile ilgili “ayarları düzenle” kutusunu tıklayın.
 6. Kullandığınız uygulamaların listesi çıktıktan sonra, kaldırmak istediğiniz oyunun sağındaki X işaretini tıklayın.
 7. Oyunu silmek istediğinizi onaylamanız istenecektir.
 8. Onayladığınızda, oyun artık profil veya uygulama sayfanızda görünmeyecek ve bilgilerinize erişmeyecek.

Facebook Oyunları nasıl silinir?

Belki hâlâ sınırda hayatın tadını çıkarıyorsunuz ama çetref savaşlarıyla yardım isteyen insanlardan bıktınız mı? Oyun bildirimlerinin Facebook sayfanızda görünmesini önlemenin birkaç yolu vardır. En kolay yöntem gizlemektir.

Bir dahaki sefer bir oyundan gelen ileti, tekrar görmek istemediğin duvarı gösterirse aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Ana sayfanızdaki yayın yanındaki X işaretini tıklayın.
 2. “Tümünü gizle …” seçeneğini seçin.
 3. Bu, söz konusu oyun, uygulama veya kişinin – birisini gizlemek isterseniz – ana sayfanızda görünmesini önleyen tüm bildirimleri saklar.

Şimdi, oyunların nasıl silileceğini biliyorsunuz, ancak başlamak için iyi bir fikir miydi? Bir sonraki sayfada, Facebook oyunlarının ve uygulamalarının güvenliğini keşfedeceğiz.

 


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%