,

Farklı Dantel Örnekleri

Farklı Dantel Örnekleri
Farklı Dantel Örnekleri

Farklı Dantel Örnekleri | Dantellerden artık sadece yatak örtüsü, masa örtüsü, tepsi örtüsü, sehpa için örtü dışında da birçok dantel modeli yapılmaktadır. Bayanların giymesi için etek, yelek, ceket, hırka, uzun elbise, kafasına takacağı şapka, omzuna alabileceği çanta, panço gibi daha bir sürü şey dantelden yapılabilmektedir. Bizim aklımıza gelen dantel modelleri bunlardı. Siz bu örnekleri çoğaltabilirsiniz. Birbirinden farklı dantel örnekleri arasında birini seçerek yapmaya ne dersiniz. Dantelden yapılan bu ürünler o kadar çok ilgi görüyor ki çoğu sitelerde satışı dahi yapılmaktadır. O sitelere para kazandırmak yerine neden siz kendi çantanızı, yeleğinizi, hırkanızı artık ihtiyacınız ne ise onu kendiniz örmüyorsunuz. Yapabileceğiniz kolaylıkta çantalar, şapkalar, hırkalar bulmanız mümkün olmakla birlikte onları yaparken onu giyeceğinizi veya takacağınızı hayal ederek keyifli vakitler geçireceğinizden emin olabilirsiniz. Özellikle yaz mevsimi için yapacağınız dantelden bir çanta veya dantelden bir bluz ile şık görünmeniz mümkün. Bir fikriniz olması açısından dantelli çanta modeli anlatmayı düşündük. Bu güzel çantayı bulmak için birçok siteyi dolaşmak zorunda kaldık ama olsun bu sayede çanta yapımını öğreneceksiniz.

Farklı Dantel Örnekleri

Püsküllü Dantel Çanta Yapımı

  • Bize gereken malzemeler ekru pamuklu iplik, 5mm tığ, astar kumaş, çanta için kemer.
  • Çantanın ön kısmı için sihirli halka oluşturuyoruz. 2 zincirle başlayıp yanına 11 trabzan yapıyoruz.
  • sırada 3 zincir ile başlayıp her bir trabzan üzerine trabzan yapıyoruz ve aralarda 1 zincir çekiyoruz.
  • sırada 3 zincir ile başlayalım bir önceki turda oluşturduğumuz yuvaların içine her birine 2 trabzan yapalım.
  • sırada 1 trabzan atla 2. trabzan üzerine trabzan ile bat aralarda 2 zincir çekip diğer sıraya geçiyoruz.
  • ve 6. sırayı bir önceki sırayı tekrar edip 7. sıraya geçiyoruz.
  • Bu sırada 2 trabzan ve zincirin tepesine 1 trabzan yapalım. Bu işlemi 20 kez tekrar edelim. Bu işlemi 20 kez tekrar ediyoruz. Hemen yanındaki 21. yuvaya zincir tepesine 1 trabzan ve zincirin içine iki trabzan ve ipi 2 kere dolayarak trabzan yapalım.
  • Yanına bir trabzan yapıp ve zincirin üzerine tekrar trabzan yapıyoruz. Oluşan beş yuvanın içine 5 sık iğne yapalım. Şimdi son yuvaya az önce yaptığımız zincir tepesine 1 trabzan , ipi 2 kez dolayarak trabzan yapıp bu şekli bitiriyoruz.
  • Düz kısımdan devam ederek örmeye devam ediyoruz. Yuvarlak ördüğümüz şekilden bir tane örüp hazır ediyoruz. Çantanın yan kısımları için 8 zincir çekiyoruz ve üzerine 6 trabzan yapalım. 2 zincir 6 trabzan yapalım. 37 sıra olana kadar bu şekilde örüyoruz.
  • Yan paneli ön ve arka kısma sık iğne ile birleştirelim. Daha sonra kenar oyası çantanın ön kısmı için örüyoruz. Çanta boyutlarıyla aynı çantanın içine astar dikiyoruz. Ve püskülleri ekliyoruz çantanın uygun yerlerine. Son olarak kemeriniz takıp çantamızı bitiriyoruz.

 

Birbirinden farklı dantel örnekleri arasında bir çanta anlatmayı tercih ettik. Sizde çanta dışındaki dantel örneklerinden örmeyi düşünürseniz dantelden bileklik, kolye tavsiye edebiliriz. İlk aşamada zorlanmayacağınız dantelli modellerden başlamanız öğrenmenizi kolaylaştıracaktır.


NE DÜŞÜNÜYORSUN?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%