,

Fimo Hamuru Nasıl Kullanılır

Fimo Hamuru Nasıl Kullanılır

Fimo Hamuru Nasıl Kullanılır | Fimo hamuru seramik gibi pek çok alanda kullanıma uygun ürünlerden birisidir. Geçerli ısı dereceleri sayesinde katı hale getirerek biblo dahi yapımında kullanılıyor. Başta hamur kıvamında olması her türlü şekle girmesini mümkün kılıyor. Hamur üzerinden dilediğiniz deseni yaparak kullanımına yer verebilirsiniz. Fimu hamuru nasıl kullanılır bilmek istiyorsanız önceliğiniz seçim yapmak olmalıdır. Şöyle ki renklerinden ziyade bir takım efektleri de bulunuyor. Simli olanlardan mermer olanlara kadar çeşitli ürünler bulunuyor. Ev aksesuarları yapımında genel olarak mermer efekti tercih ediliyor. Metalik olanlardan yana da seçiminizi yapabilirsiniz. Bu şekilde dilediğiniz modele getirmeniz söz konusudur. Sonrasında da sertleşmesi için fırında pişirmelisiniz. Fimo hamurundan hediyelik yapımının son derece kolay olduğunu da göreceksiniz. Sevdiklerinize kendiniz yaptığınız ürünleri hediye olarak verebilirsiniz.

Fimo Hamuru Nasıl Kullanılır?

Fimo Hamurundan Takı Yapımı

Bayanların hamurları farklı alanlarda kullandıkları biliniyor. Başta da takı yapımında ele alındığını görüyoruz. Çeşitli efektleri sayesinde takı yapımına bir hayli uygundur. Dilediğiniz modeli vererek takınızı oluşturabilirsiniz. Aşamalı olarak sizlere takı yapımını da anlatacağız. Buradan geçerli bilgilere bakarak evde kendiniz takılarını da yapabilirsiniz. Önemli olan noktalar ise;

  • Fimo hamuruna şekilde vermeden önce dilediğiniz modelin detaylarına göz atmalısınız.
  • Detaylara bağlı olarak şekil vermeye başlayabilirsiniz.
  • Şekil verirken noktalamalar ya da boşlukları da kalem gibi sivri uçlu aparatlardan yapabilirsiniz.
  • Kolye yapımı için modelin üst bölgesine geçerli oval aparatı da geçirmeyi unutmamalısınız.
  • Ele aldığınız modelin pişirilmesi adına 130 dereceye kadar çıkabilirsiniz.
  • Yaklaşık olarak 30 dakikaya kadar hamurun sertleşmesi söz konusudur.
  • Hamurun sertleştiğinden emin olmanız halinde çıkarmalısınız.
  • Soğuduktan sonra da oval aparat içerisinden zincir geçirerek kolyenizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu denli kolay olmasından dolayı hamurdan kolye ya da küpeler üretiliyor. Üstelik hamurun pişirmediğiniz sürece dilediğiniz modele girmesi de söz konusudur. Fimo hamuru nasıl kullanılır hakkında çok az araştırma yaparak işlemlere yer verebilirsiniz. İşlemlere başlamadan önce de model incelemeleri yapmalısınız. Dilerseniz daha büyük aparatlar da yaratabilirsiniz. Mesela meyve motifleri de yaparak mutfaklarda süs eşyaları olarak kullanabilirsiniz. Pişirmelerinden sonra kırılmadan muhafaza etmelisiniz.


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%