,

Gönen İğne Oyası Modelleri

Gönen İğne Oyası Modelleri
Gönen İğne Oyası Modelleri

Gönen İğne Oyası Modelleri | İğne oyası işlemek çoğu bayanın severek ve keyifle yaptığı el işlerinin başında gelir. Yazma kenarlarına veya havlu kenarlarına iğne oyası işlemek adetlerimiz arasındadır. Bayanlar yazmalarını sade takmak yerine kenarlarına iğne oyası işleyerek daha güzel görünmesini sağlıyorlar. Özellikle kapalı bayanların taktığı her yazma için yeni bir iğne oyası yapmasıyla birçok iğne oyası modeli ortaya çıkmış bulunuyor. Gönen İğne Oyası Modelleri en çok işlenen, beğenilen ve satın alınan modeller arasındadır. Sade yazmalarınızı süslemek istiyorsanız birbirinden farklı motif ve renk seçeneklerini barındıran gönen iğne oyası modellerini tercih edebilirsiniz. Gönen iğne oyalarının bu kadar çok bilinmesini sağlayan orda yaşayan bayanların yaptığı el işlerini satışa çıkarmasıdır. Böylelikle hem geçimlerini sağlamış oluyorlar hem de yörelerinin kültürlerini tanıtmış oluyorlar.

Hangi iğne oyası modeli olursa olsun yapımı zaman alır. O açıdan iğne oyası yaparken sabırlı olmak gerekiyor. El çabukluğu veya deneyimli olmakla iğne oyası yapım aşamalarında harcadığınız zamanı yarıya indirebileceğiniz gibi iğne oyasına yeni başlamışta olabilirsiniz. Yeni başlayanlar çoğu zaman kendini kanıtlamak adına zor modellerden başlayıp iğne oyasından çabuk sıkılıyorlar ve bir süre sonra bırakabiliyorlar. Hâlbuki ilk yapacakları modelleri kolay iğne oyalarından seçerlerse hem daha çabuk öğrenirler hem de yapım aşamasında o kadar da zor değilmiş deyip iğne oyası yapmaya devam ederler. Bu süreçte size yardımcı olmak adına çok kolay yapılan iğne oyasının yapımını tercih ettik. Gönen iğne oyası modelleriyle ilgili anlatımlı modelleri bulabilseydik onlardan paylaşırdık. Lakin gönen iğne oyaları genelde satış için sadece resimleri paylaşılıyor.

Gönen İğne Oyası Modelleri

İğne Oyasından Bardak Altlığı Yapımı

  • Gerekli malzemeler renkli masırlar, düğme ve etamin parçası ve iğne.
  • 5 zürafa yaparak çiçeği yapmaya başlıyoruz. İlk zürafadan artırmalı 10 sıra yapıp 10 sıradan sonra azaltıyoruz. Tek sıra olunca bitiriyoruz.
  • Aynı şekilde toplam beş tane aynı şekilden yapıyoruz. Renkli masırlardan şekillerin kenarlarını geçiyoruz iğneyle.
  • Bir tarafından üste geçmeye başlıyoruz. Sonra 2. katını geçiyoruz. En son tek bir tarafına 3 kat yapıyoruz bir dahaki sıraya geçmeden.
  • Çiçeğin bir tarafı 2 bir tarafı 3 katlı olacak şekilde renkli masırla üstünden geçiyoruz. Sonra 2 katlı olan yerin üzerinden geçiyoruz ve 3 katlı yapıyoruz.
  • Bu tarafı da 3 katlı yaptıktan sonra farklı renkte olan masırı alıp küçük zürafalar yapıyoruz. Beş tane olan şeklin her birinin bir tarafını bu iple küçük zürafalar işliyoruz.
  • Daha sonra etamini hazırlıyoruz şeklimizin etamine tutturuyoruz. Şeklimizin ortasına düğmeyi iğneyle dikiyoruz ve bardak altlığımız hazırdır.

Sizlerde bardaklarınıza bu şekilde yapımı kolay olan altlıklardan yapabilirsiniz. Gönen İğne Oyası Modelleri ile ilgili daha fazla bilgiye veya modellerinin resimlerini görmek isterseniz çeşitli sitelerde hem satışa sunulan örneklerini hem de sadece resimlerini görebilirsiniz.


What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%