,

Havlu Kenarı Örnekleri ve Yapılışları

Havlu Kenarı Örnekleri ve Yapılışları

Havlu Kenarı Örnekleri ve Yapılışları | Son zamanlarda gelişen teknoloji hemen hemen her alanda kendisini belli etmiştir. Bu konu kapsamında da tekstil sektöründe ortaya çıkan gelişmeler sayesinde insanların banyolarında mutfaklarında sıkça kullandıkları havluların süslenmesinde de kendisini göstermiştir. Havlu kenarlarında yapılan süslemeler bayanları etkilemiştir. Bu konuda sizlerde evlerinizde otururken bile havlularınızın kenarlarını süsleyebilme şansına sahipsiniz. Havlu Kenarı Örnekleri Yapılışları hakkında bilgi sahibi olarak mutfak ve de banyoda kullandığınız temiz havlularınızın kenarlarını süsleyebilir ve bu sayede de o havlulara ayrı bir tasarım ekleyebilirsiniz.

Havlu kenarlarındaki örneklerin yapılışlarına baktığımızda her modelde farklı bir işlem uygulanır. Bu konuda özellikle tercih edilen yöntemler ise kurdela nakış yöntemi ve de iğne oyası yöntemidir. İkisinde de farklı malzemeler kullanılır ve bundan dolayı da farklı yöntemler ile aynı tasarımlar yapılabilir. Kadınların banyo ve de mutfakta kullandıkları havlularda en çok tercih ettikleri modellere baktığımızda karşımıza çeşitli çiçek ve yaprak figürleri geliyor. Bu konuda her iki yöntemle de kolay bir şekilde güzel çiçek işlemeleri yapabilirsiniz.

Havlu Kenarı Örnekleri  ve Yapılışları

Havlu Kenarına Pembe Çiçek Deseni Yapılışı

Havlu kenarınıza sizlerde çok kolay bir çiçek motifi yaparak onu süslemek ister misiniz? O halde sizlere şimdi anlatacağımız yöntem ile sizlerde evlerinizdeki havlulara ayrı bir renk katabilir ve de onları daha canlı bir hale sokabilirsiniz. Şimdi havlu kenarına çiçek deseni nasıl yapılır bakalım.

  • Pembe ipinizin üzerine beş tane zürafa yapıyorsunuz.
  • Sonra da ipin boşta kalan kısmından tığ ile onu çekerek zürafaları bir araya getiriyorsunuz.
  • Sonra her zürafaya küçük düğüm atıyorsunuz ve de ortaya bir köprü oluşturmuş oluyorsunuz.
  • Sonra da köprünün üzerine üç adet daha zürafa yapıyorsunuz.
  • Öncelik ile artırma işlemlerini yapıyorsunuz. 3 zürafa 5 zürafa 7 zürafa ve 9 zürafa olacak şekilde artırma işlemini 9 zürafadan sonra tamamlıyorsunuz.
  • Havlu Kenarı Örnekleri Yapılışlarına devam ederken şimdi de eksiltme işlemlerine geçiyorsunuz. Artırma işlemlerinde gerekli uzunluğu sağladıktan sonra eksiltme işlemleri ile orta kısma daha çok dikkat ediyorsunuz. Ta ki bir zürafa kalana kadar devam ediyorsunuz.
  • Bu sayede yaprağınızın birisini bitirmiş oluyorsunuz ve dört yaprak daha yapıyorsunuz.
  • Son olarak da oluşan beş yaprağı uç noktalarından birleştirerek işlemi bitirebilirsiniz.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%