,

İğne Oyaları Modelleri Facebook

İğne Oyaları Modelleri Facebook

İğne Oyaları Modelleri Facebook | İğne oyaları modelleri Facebook aracılığı ile ulaşılabilir bir konumdadır. Kültürümüzün değişmeyen öğelerinden birisi olan iğne oyası, son derece zarif bir modeldir. Ancak eskisi gibi iğne oyası ile örülen modellere çok fazla rastlamamaktayız. Tekstil ürünlerinin artması ve makineleşmenin devreye girmesi ile beraber, insanlar genellikle hazır tekstil ürünlerini tercih etmeye başlamıştır. Ancak her şeye rağmen, iğne oyaları ile yapılan ürünlere ilgi yoğundur. Çünkü bu ürünler adeta paha biçilmezdir ve görünüm olarak da son derece şıktır. Bundan dolayı da iğne oyasının nasıl yapıldığı merak edilen bir konu hale gelmiştir. En basit ve en çok tercih edilen ise havlu kenarlarına yapılan iğne oyalarıdır. Çeyizlerin en önemli ürünlerinden birisi olan havlular, iğne oyaları sayesinde daha şık bir görünüme kavuşmaktadır. İğne oyaları modelleri nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekmektedir.

İğne Oyaları Modelleri Facebook

İğne Oyaları

İğne oyasında çiçek motifli bir havlu kenarı yapmak son derece basit bir işlemdir.

  • Öncelikle ipin parmağa dolanması ile başlamak gerekir.
  • Ardından ise her iğne oyasında yapıldığı gibi 5 tane zürafa yapılır.
  • Üstüne batırma işleminin ardından da yaprakları oluşturmak için 3 tane zürafa yapımına başlamak gerekir.
  • Sonrasında ise ipin başa alınması lazımdır. Sırası ile önce 3, sonra 5, ardından 7 ve en son da 9 adet zürafanın tamamlanması gerekir. 9 adet zürafa ile bu işlem sona erdirilir. Bu yapılanlar arttırma olarak da bilinmektedir.
  • Hemen ardından kenar arttırmalarına geçilir. Sadece kenarlardan iki sıra arttırmak lazımdır. Yani 3 sıra ve 9 adet de zürafanın ortaya çıkması lazımdır.
  • Sonrasında ise azaltma diye bilinen diğer işleme geçilir. Azaltma yapılırken bir tane ip kesilmesi gerekmektedir.
  • Tercih edilecek olan açık renkli bir ip ile 3 sıra boyunca bu motifin etrafından dönmek gerekir.
  • Daha sonra ise daha açık renkteki bir ip ile iki sıra boyunca örülür ve hemen ardından da geriye dönülür. Böylelikle yapraklar ortaya çıkar. 5 tane yaprağın ardından işlem sonra erer. Böylelikle iğne oyaları modelleri Facebook tamamlanmış olur.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%