,

İğne Oyaları

İğne Oyaları
İğne Oyaları

İğne Oyaları | İğne oyaları , yapımı oldukça zahmetli olan bir işlem olarak bilinmektedir. İğne oyası yapımı sırasında kullanmanız gereken malzemeleri herhangi bir tuhafiyeci veya örgü malzemeleri satmakta olan mağazalarda bulabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek üzere astronomik ücretler ödemek durumunda kalmazsınız. İğne oyalarından faydalanarak dilediğiniz motifleri, dilediğiniz ürün üzerine işleyebilirsiniz. Ev hanımlarının boş vakitlerini değerlendirebilmeleri üzere ideal yöntemlerden biri olan iğne oyaları , her ürüne estetik bir dokunuş yapabilmenizi sağlayacaklardır.

İğne oyaları yapabilmek üzere iğne oyası nasıl yapılır? Konusu hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Konu hakkında bilgi sahibi olmayan bireylerin iğne oyası yapabilmeleri olasılığı oldukça düşüktür. İğne oyası yapmak üzere gerekli donanıma sahip olan her birey kolaylıkla iğne oyası yapabilmektedir. İğne oyası hakkında bilgi edinebilmek üzere iğne oyası başlığı altında toplamış olduğumuz yazımızdan faydalanabilirsiniz. İğne oyası yapma işlemi oldukça hassas bir işlem olarak bilinmektedir. İğne oyaları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilmeniz üzere ideal adres internet sitemiz olacaktır. Aşama aşama olarak iğne oyaları yapılışı sizler ile paylaşılacaktır. İğne oyaları yapımı sırasında dikkat etmeniz gereken her unsur yazımızda sizler ile paylaşılmıştır. İğne oyaları hakkında bilgi sahibi olmanız durumunda daha kısa sürede daha çok iğne oyası ile motif üretebilirsiniz. Fakat konu hakkında herhangi bir bilgiye sahip olmayan bireyler kolayca ve hızlı bir şekilde iğne oyası tasarımları yapmakta zorluk çekerler

İğne Oyaları

İğne Oyası Yapımı:

  • İğne oyası yapımı sırasında sık iğne ve zürafa yöntemleri en sık olarak kullanılan yöntemler olarak bilinmektedirler.
  • Sık iğne yapılır.
  • iki adet tırabzan yapılır.
  • yapılan tırabzanlar arasına küçük örümcek yapılır.
  • 3 adet zürafa yapılır.
  • 1 adet üst kısma sık iğne yapılır.
  • İpinizi ne kadar bol bırakırsanız zürafanız o kadar geniş bir yapıda olacaktır bu sebeple yapmak istediğiniz motife göre ipin sıkılığı veya bolluğu konusunda ayarlama yapmanız gerekmektedir.
  • Sol elimiz ile düğümü tutarken sağ elimizle de ipi yukarı çekiyoruz
  • Düğümden tutmamız durumunun esas sebebi düğümün daha sağlam ve güvenilir olmasını sağlamaktır.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%