,

İğne Oyalı Mutfak Havlusu Örnekleri

İğne Oyalı Mutfak Havlusu Örnekleri

İğne Oyalı Mutfak Havlusu Örnekleri |  İğne oyası oldukça zor bir el becerisi gerektiren bir el işidir. Bu konuda ayrıca uzun bir süre de sabretmeniz ve de bu sayede ortaya daha da güzel bir iş çıkarabilirsiniz. Nasıl iyi bir el becerisi gerektiriyor ise aynı zamanda da sabır ve dikkati de oldukça gerektirir. Ancak bu sayede oldukça şık ve zarif tasarımlı mutfak ve banyo havluları yapabilirsiniz. İğne Oyalı Mutfak Havlusu Örneklerine de bakarak bu konuda bir çok farklı tasarım hakkında bilgi sahibi olabilir ve de sizlerde evinizdeki havlulara bu şekilde bir görünüm kazandırabilirsiniz.

İğne oyası ile yapmış olduğunuz havlu kenar motiflerine baktığımızda ilk olarak çiçek deseni motiflerinin ön planda olduğunu görebilirsiniz. Bu konuda çiçek desenli motiflerin dışında kalp desenli işlemeler de sıklık ile tercih edilir. Bu konuda ev hanımları özellik ile de kışın evlerinde otururlarken boş zamanlarını değerlendirmek amacı ile iğne oyası ile mutfak havlularının kenarlarını süslerler. Bu durum sayesinde ayrıca el becerisi iyi olan bayanlar para da kazanabilirler.

İğne Oyalı Mutfak Havlusu Örnekleri

İğne Oyası İle Mutfak Havlusunun Kenarına Çiçek Deseninin Yapılışı

Çiçek desenli motifi yapabilmek için sizlere vereceğimiz talimatları okuyabilirsiniz. Genç kızların öğrenmek istediği bu el becerisi sayesinde de çeyizleri oldukça daha kaliteli bir hale gelecektir. Evlerindeki banyo ve mutfak havlularına nasıl çiçek deseni yapabilirler bir bakalım.

  • İlk olarak ipi elinize alın ve bir ucuna düğüm atınız.
  • Ardından da bu ip üzerine beş adet zürafa yapınız.
  • Yapmış olduğunuz zürafaları bir araya getirerek bir köprü oluşturunuz.
  • Sonra bu köprünün iç kısmına üç adet daha zürafa yapınız.
  • İğne Oyalı Mutfak Havlusu Örneklerinden çiçek motifli bu desenimizde şimdi de artırma ve eksiltme işlemlerine geçiyorsunuz.
  • Önce 3 5 7 olacak şekilde artırıyorsunuz ve de sonra da 1 zürafa kalacak kadar eksiltme işlemlerini yapıyorsunuz. Bu sayede baklava deseni şeklinde bir yaprak elde etmiş oluyorsunuz.
  • Yaprağınızı bitirdikten sonra kalan diğer 4 yaprağı da yine aynı şekilde yapıyorsunuz. Bu sayede biten yaprakları da birleştirdikten sonra çiçek motifinizi bitirmiş oluyorsunuz.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%