,

İğne Oyalı Namaz Baş Örtüsü Örnekleri

İğne Oyalı Namaz Baş Örtüsü Örnekleri
İğne Oyalı Namaz Baş Örtüsü Örnekleri

İğne Oyalı Namaz Baş Örtüsü Örnekleri | İğne oyaları en çok tercih edilen oya çeşidi olarak özellikle namaz örtüsü kenarında kullanılıyor. Her gün farklı çeşitler kullanılarak çeşitlendirilen oyalarda şıklığıyla bayanların tercih sebebi oluyor. İğne Oyalı Namaz Baş Örtüsü Örnekleri günlük kullanımlarda da oldukça sık kullanılan iğne oyaları namaz örtüleri çeyizlik ve hediyelik olarak da kullanılıyor. Yıllardır her kızın çeyizine hala konan ve vazgeçilmez oyaların en güzelini iğne oyaları oluşturuyor. İğne oyası ne kadar kalın yapılırsa o denli özen gösterildiği anlaşılıyor. Mevlütlerde ne kadar kalın model iğne oyası örtü örtünürseniz ilgi o kadar büyük oluyor ve herkes modeline bakmak istiyor. Emek verdiren ve zahmetli olan iğne oyasını öğrendiğinizde keyifle kendinizi yeni modeller ararken bulacaksınız. El becerisi olan hanımların bile zorlandığı iğne oyasını yapmak sabır istiyor. İyi iş çıkarmak için çok pratik yapmak gerekiyor. İğne oyasında belli başlı kuralları öğrenerek işe başlamak gerekiyor. Tığ işi otalarda olduğu gibi işlenecek tülbentin yada namaz örtmesinin kenarı içine doğru kıvrılarak iğne oyası işlenmeye başlanıyor.

İğne Oyalı Namaz Baş Örtüsü Örnekleri

Yeni Başlayanlar İçin İğne Oyası Yapılışı

  • Namaz Baş Örtüsü İğne Oyalı Örnekleri için İğne oyası yapılacak tülbentin kenarlarına ilk önce zürafa yaparak dört bir yanını çevreleyerek işe başlıyoruz. Paşa Nişanı çiçeği yapacağımız oya için ilk önce 5 tane zürafa yapıyoruz.
  • 5 zürafanın üzerine 9 sıra olacak şekilde boru yapıyoruz. Üst üste yaptığımız 9 borunun arkasından her zürafanın içine 3 zürafa daha yapıyoruz. Sadece orta kısmından artırma yaparak düz devam ediyoruz.
  • 8 sıra düz devam ettikten sonra artırma işlemine başlıyoruz. 6 zürafa oluncaya kadar baştan ve sondan olacak şekilde artırma yapıyoruz.
  • 6 zürafanın ardından kesme işlemine başlıyoruz.
  • Boruda bulunan 5 zürafanın hepsi için aynı yaprağı yaparak tamamlıyoruz.
  • Sonrasında yaprağı yapmaya başlanılan yerden yeniden iki tarafını da birleştirerek boru haline getiriyoruz.
  • Yaprakların etrafına kuyumcu kafesi ile etrafında dönüyoruz.
  • İki adet aynı çiçekten tekrar yapıyoruz. 9 zürafanın yaparak her birinin de içine kuyumcu kafesi yapıyoruz. İğne Oyalı Namaz Baş Örtüsü Örnekleri tarifimiz için birkaç deneme yanılma yoluyla kolayca öğrenebilir ve yeni tariflerimize de bakabilirsiniz.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%